امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117509
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 61
زهرا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با مضرات مصرف سیگار در دوران بارداری گفت: سیگار کشیدن و استنشاق دود غیر مستقیم سیگار ...

زهرا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با مضرات مصرف سیگار در دوران بارداری گفت: سیگار کشیدن و استنشاق دود غیر مستقیم سیگار توسط زنان باردار یکی از علت‌های مهم سقط جنین، تولد زودرس، مرده‌زایی، پارگی ناگهانی جفت از جنین، افزایش خطر مرگ ناگهانی نوزاد و دوره بارداری کوتاه‌تر است.

وی ادامه داد: حتی استنشاق دود سیگار توسط زنان باردار سطح سرب خون آنها را افزایش داده و احتمال نقص در جنین مانند کمبود وزن هنگام تولد را ایجاد می‌کند.

این کارشناس مبارزه با دخانیات گفت: همچنین سیگار کشیدن در طول بارداری باعث اختلالات تنفسی، مشکلات بینایی در دوران کودکی، عقب‌ماندگی ذهنی، اختلال حواس و حتی سرطان خون را در کودکان افزایش می‌دهد.

وی افزود: یک چهارم تمام مرگ‌های ناگهانی نوزادان به سیگار کشیدن مادران در دوران بارداری نسبت داده می‌شود، جالب اینکه اختلال حواس، بزهکاری و خشونت در دوران جوانی و بزرگسالی نیز در این کودکان بیشتر می‌شود.

ابراهیمی گفت: میزان متوسط سرب موجود در خون زنان سیگاری بسیار بیشتر از زنان غیرسیگاری است البته میزان مصرف روزانه آنها و سابقه مصرفشان بر میزان سرب خونشان تاثیر دارد.

این کارشناس مبارزه با دخانیات تصریح کرد: همچنین وزن نوزادانی که از مادران سیگاری متولد می‌شوند به طور چشمگیری کمتر از نوزادان دیگر است و هرچه سطح سرب خون زنان بالاتر رفته وزن نوزادان آنها نیز بیشتر کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: میزان مرگ و میر جنین در زنان بارداری که سیگار می‌کشند 35 درصد بیشتر از سایرین است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها