امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117515
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی چمران در جریان نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی چمران در جریان نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد با گرامیداشت عید غدیر اظهار داشت: این عید که عید ولایت و امامت است را به همه دوستداران امیر‌المومنین تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: این عزیزان در برقراری نظم و امنیت در کشور تلاش می‌کنند که باید قدردان زحمات این دوستان و عزیزان باشیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه با اشاره مجدد به طرح و لایحه‌ای که هم اکنون مشکلاتی را برای شوراها ایجاد کرده است، گفت: بر اساس لایحه‌ای که از سوی دولت تهیه شده است قرار است شهرداران در شهرهای زیر 200 هزار نفر توسط مردم انتخاب شود که قطعا این کار به نظام و کشور آسیب خواهند رساند.

چمران ادامه داد: مردم شوراها را انتخاب می‌کنند تا شوراها نیز بر اساس یک کار کارشناسی و تخصصی شهردار را انتخاب کنند که در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که انتخاب شهردار یک کار تخصصی است.

وی با اشاره به اینکه طرح انتخاب شهردار توسط 3 نماینده حل اختلاف هم اکنون در مجلس شورای اسلامی قرار دارد، گفت: متأسفانه یک فوریت این طرح به تصویب رسیده است که بر اساس این طرح شوراها باید از 3 نماینده‌ای که شورای حل اختلاف معرفی می‌کند یک نفر را به عنوان شهردار انتخاب کنند.

رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: بر اساس طرح نمایندگان مجلس اگر عزل و استیضاحی در خصوص شهردار انجام شود در ادامه نیز 3 نماینده شورای حل اختلاف فرد جدیدی را برای شهرداری برمی‌گزینند.

چمران با اشاره به اینکه با تصویب طرح و لایحه‌ای که به آن اشاره شده است دیگر خبری از دموکراسی و مردم‌سالاری دینی وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: طرح و لایحه اشاره شده قطعا خلاف قانون اساسی و اصل 44 است.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه از همه اعضای شورا درخواست کرد به دور از هرگونه نگاه سیاسی و سلایق تلاششان را بکنند تا طرح و لایحه‌ای که هم اکنون در اختیار دولت قرار دارد به تصویب نرسد.

چمران ادامه داد: انتظار نداشته‌ایم و نداریم که نمایندگان مجلس چنین دیدگاهی را به شوراها داشته باشند و به جای حمایت از شوراها به فکر کاهش اختیارات آنها و در نهایت محو آنها باشند.

رئیس شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه بنده از طرف شورایاران کشور اعلام می‌کنم که با هر دو موضوع طرح و لایحه انتخاب شهردار توسط مردم و 3 نماینده شورای حل اختلاف مخالف هستم، گفت: بنده به فکر خود نیستم چرا که عمر بنده تمام شده است ولی قطعا تصویب این طرح و لایحه به نفع نظام و کشور نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه پس گرفتن این طرح و لایحه آبروی مجلس خواهد بود، گفت: شوراها مظلوم هستند چرا که بدون هیچ چشمداشت و پولی به فکر کار و تلاش هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها