امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117516
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیامک لاری لواسانی در نمایشگاه تلکام در یک نشست خبری با خبرنگاران درباره اینکه ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیامک لاری لواسانی در نمایشگاه تلکام در یک نشست خبری با خبرنگاران درباره اینکه آیا شرکت مخابرات به دنبال ادغام بخش ثابت با سیار است، گفت: بحث ادغام را پیش نمی کشیم و مدیرعامل مخابرات معتقد است باید مخابرات واحد وجود داشته باشد که مسئولیت تمامی ذینفعان را برعهده گیرد.

معاون حقوقی و تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می شود مخابرات با تعرفه های تلفن ثابت که توسط رگولاتوری ابلاغ شده موافق نیست و قرار است پیشنهادی را در این زمینه داشته باشد، گفت: اعتقادی به عدم هماهنگی با وزارت ارتباطات نداریم زیرا مخابرات در حال اجرای همان موضوعاتی است که کمیسیون تنظیم مقررات تصویب و ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد: عدم اجرای مصوبات در دستور کار مخابرات نیست و مصوبات رگولاتوری قانونی تلقی می شود. معتقدیم اگر پیشنهادات اصلاحی داشته باشیم به نفع مشترکان است و از این جهت پیشنهادات خود را بر حسب موضوع به کمیسیون تنظیم مقررات اعلام می کنیم تا موافقت آن را بگیریم.

معاون حقوقی و تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: دستگاه های حاکمیتی کشور باید به این موضوع نگاه جدی داشته باشند تا مشخص شود امکانات فنی از چه قرار است و با چه کیفیتی سرویس تلویزیون تعاملی در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

به گفته وی،موضوعات بسیاری نظیر قوانین کپی رایت و پیوست های فرهنگی برای اجرای این پروژه باید لحاظ شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صدا و سیما با در اختیار داشتن تمامی موارد قانونی در زمینه ارائه خدمات مدیا، در زمینه تلویزیون تعاملی باید منتظر مجوز وزارت ارتباطات باشد، گفت: برودکست (پخش سراسری) را باید در راستای کار صدا و سیما دانست که همین طور هم هست ولی حامل این سرویس قرار است فیبرنوری و سیم مسی بر بستر مخابرات باشد و بستر مخابراتی هم الزامی را به وجود می آورد تا تعاملی با رگولاتور ارتباطی صورت گیرد.

لواسانی درباره انحصار موجود در زمینه ارائه خدمات تلویزیون تعاملی عنوان کرد: فقط صدا و سیما تولید محتوا نمی کند و وزارت ارشاد هم به تناسب فعالیت های خود، در این زمینه ورود کرده است که از این منظر بعید است انحصاری وجود داشته باشد و بعد از فعالیت اولین شرکت ممکن است سایر بازیگران نیز در این زمینه وارد شوند.

وی همچنین درباره تغییرات پروانه مخابرات ایران و الحاقیه ای که روی پروانه آن لحاظ شد، گفت: الحاقیه در راستای خدمات نسل سوم تلفن همراه بود. یکسری مباحث اختلافی و تفسیری در مفاد پروانه وجود داشت که جهت شفاف سازی تغییر کرد. پروانه مخابرات اکنون چهار پیوست دارد که از خود الحاقیه مهم تر است و شامل خدمات داده، جرائم، تعهدات کیفی و تعهدات پوششی می شود.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها