امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117522
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله مصباح به مجمع عالی حکمت اسلامی در مشهد پیام صادر کرد که متن این پیام به شرح زیر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله مصباح به مجمع عالی حکمت اسلامی در مشهد پیام صادر کرد که متن این پیام به شرح زیر است.

از همان زمانی که شیعه به عنوان پیرو امیر مومنان شناخته شده مکتب شیعه مکتب عقلانی معرفی شد و این بدان معنا نیست که این مکتب به نقل بی‌توجه است بلکه عقل را هم در کنار نقل استفاده کرده است.

این پیام تصریح می‌کند: در مکاتب دیگر به نقل توجه بیشتری شده است و همان عقل را هم از امیر مومنان علی‌(ع) گرفته‌اند.

پیام آیت‌الله مصباح عنوان می‌کند: شیعه را باید به عنوان مکتب عقلانی معرفی کنیم اما نباید طوری شود که متهم شویم به نقل توجه نداریم.

این پیام می‌گوید: اگر آقایان این موسسه را در شهر مقدس مشهد می‌خواهند گسترش دهند باید قصدشان این باشد که عقلانیت را گسترش دهند و به عقل و برهان توجه کنند.

این پیام خاطرنشان می‌کند: مسائلی از قبیل معرفت‌شناسی، خداشناسی، معاد، قصاص و کلیه مسائلی که در مورد اسلام است باید در این مجمع مطرح شود که مورد نیاز همگان است.

این پیام تاکید می‌کند: مرکز مجمع عالی حکمت اسلامی در مشهد باید قطبی برای پاسخگویی به مسائل و دفع شبهات شود تا اختلافات را رقیق‌تر و کمتر کند.
انتهای پیام/70005/الف

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها