امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117548
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۴
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جهانبخش مظفری سفیر ایران در رم در گفت‌وگو با خبرگزاری اندکورونوس ایتالیا در پاسخ به سؤالی درباره اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جهانبخش مظفری سفیر ایران در رم در گفت‌وگو با خبرگزاری اندکورونوس ایتالیا در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا تا 24 نوامبر (سوم آذر) حصول توافق جامع هسته‌ای امکانپذیر است؟ با بیان اینکه کشورهای طرف مذاکره با ایران باید واقعیت‌ها درباره مسئله هسته‌ای ایران را بپذیرند، یادآور شد: شرایط با 10 سال پیش متفاوت است و نمی‌توان به گذشته بازگشت.

سفیر ایران خاطرنشان کرد: اگر گروه 1+5 نیت واقعی برای رسیدن به یک توافق نهایی در موضوع هسته‌ای با ایران را داشته باشند، این امر قبل از تاریخ 24 نوامبر عملی است و ایران به طور جدی مصمم است.

مظفری در پاسخ به سؤالی درباره داعش، عنوان کرد: اگر حضور و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران نبود، در مراحل اولیه امکان سقوط بغداد نیز وجود داشت. ایران کوشید با حمایت لجستیکی و مشاوره نظامی نیروهای عراقی را در مقابله با داعش توانمند کند.

وی با بیان اینکه خطرناک‌ترین بازی در منطقه این است که کشورهایی بخواهند مسئله داعش را در راستای منافع کوتاه مدت خود استفاده کنند، گفت: در ائتلافی که علیه داعش تشکیل شده کشورهایی هستند که در ائتلاف با آمریکا بوده، اما در فروش نفت به داعش کمک کرده، حمایت مالی و تسلیحاتی از این گروه به عمل می‌آورند و مسیرهای امن در اختیار این گروه قرار می‌دهند. این تناقضی است که این ائتلاف با آن درگیر است.

سفیر ایران در پاسخ به سؤال دیگری درباره وضعیت ریحانه جباری با بیان اینکه پرونده خانم ریحانه جباری روند قضایی خود را در دادگاه طی کرده و در چندین مرحله قضات مختلف این پرونده را به طور دقیق بررسی و با استناد به اسناد و مدارک به دست آمده از صحنه جرم از جمله آلت قتاله و اعتراف صریح وی به ارتکاب قتل محکوم شده است، گفت: حکم چنین عمل مجرمانه‌ای در قانون مجازات اسلامی قصاص می‌باشد و تنها خانواده مقتول هستند که می‌توانند از این حق خود بگذرند و قاتل را ببخشند که در این صورت پرونده از جنبه عمومی ارتکاب جرم مورد بررسی قرار می‌گیرد و حکم صادر می‌شود.

مظفری یادآور شد: گرچه مدت 10 روزه فرصت داده شده به وی رو به اتمام است، ولی بنا بر اظهارات مقامات قضایی این مدت نیز قابل تمدید است و تلاش‌هایی هم توسط مقامات و سازمان‌های مردم نهاد برای جلب رضایت خانواده مقتول در دست اقدام است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار