امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117549
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۴
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از عملیات روز سه‌شنبه (14مهرماه) حزب‌الله در «مزارع شبعا» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از عملیات روز سه‌شنبه (14مهرماه) حزب‌الله در «مزارع شبعا» واقع در مرز بین سرزمین‌های

اشغالی و حزب‌الله تحلیل‌های مختلفی مطرح شد (جزئیات بیشتر).

«یوسی میلمان» تحلیلگر روزنامه «معاریو» در پرداختی به این موضوع نوشت: حزب‌الله به دنبال جنگ با اسرائیل نیست اما تلاش می‌کند قدرت پاسخگویی خود را تقویت کند. وی می‌افزاید این نتیجه‌ای است که می‌توان از انفجار دو بسته انفجاری در «مزارع شبعا» واقع در مرز بین سرزمین‌های اشغالی و لبنان گرفت و ممکن این این بسته‌های انفجاری قبلا کار گذاشته شده بود و در حال حاضر منفجر شده است.

میلمان تصریح می‌‌کند که رژیم صهیونیستی نیز به دنبال تشدید اوضاع کنونی نیست اما ممکن است حادثه‌ای شبیه سال 2006 در قبال حزب‌الله و یا وضعیتی شبیه به جنگ اخیر غزه سبب یک جنگ فراگیر دیگر شود. حساب حزب‌الله با اسرائیل باز است، حزب‌الله معتقد است که اسرائیل «حسن القیس» یکی از فرماندهان نظامی ارشد آن را در سال 2013 در بیروت ترور کرده است وعلاوه بر آن اسرائیل در فوریه 2014 به یک مخزن سلاح در اراضی لبنان حمله کرد.

در ادامه این مقاله آمده است که تقریبا یک ماه پیش رژیم صهیونیستی یکی از اعضای حزب‌الله که قصد خنثی سازی دستگاه شنود این رژیم را داشت، کشت و در بیانیه حزب‌الله پس از انفجار مزارع شبعا آمده است گروهی که عملیات مذکور را روز سه‌شنبه (14 مهر) انجام داده‌اند به نام همان فرد هستند. حزب‌الله معتقد است که اسرائیل به دنبال سوء استفاده از آنچه «بهار عربی» نامیده می‌شود است و در اسرائیل اینگونه اقدامات را «درگیری بین درگیری» می‌نامند.

تحلیلگر معاریو ضمن اشاره به سلاح پیشرفته حزب‌الله و توانایی نظامی آن می‌افزاید: حزب ا‌الله به هر اقدامی از طرف اسرائیل که آن را نقض حاکمیت لبنان و یا شکستن قواعد بازی بداند پاسخ می‌دهد، نه تنها پاسخ می‌دهد بلکه خود مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. وضعیت در جولان اشغالی نیز به همین صورت خواهد بود.

وی در پایان می‌نویسد که حزب‌الله به صورت کامل درگیر جنگ سوریه شده است و 5 هزار نیرو از 30 هزار نیروی خود را به سوریه فرستاده است اما این باعث نمی‌شود اعتماد به نفس خود را از دست دهد به ویژه اینکه 100 هزار موشک در اختیار دارد و از سلاح جدیدی بی‌بهره نیست و این جنبش ایمان دارد که می‌تواند در مقابل اسرائیل برای مدتی طولانی بایستد و حتی وارد جنگ فرسایشی شود.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها