امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117558
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سیدمهدی میرشاه‌ولد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 7 میلیون و 180 هزار نفر در سامانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سیدمهدی میرشاه‌ولد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 7 میلیون و 180 هزار نفر در سامانه بیمه سلامت همگانی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد به 5 میلیون و 900 هزار نفر دفترچه بیمه اعطا شده است.

وی بیان داشت: در استان کرمان 173 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و برای 140 هزار نفر دفترچه بیمه صادر شده است.

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت ایران ادامه داد: بیشترین ثبت‌نام در سامانه بیمه سلامت را در استان تهران داشته‌ایم و یک میلیون و 200 هزار نفر ثبت‌نام کرده و 930 هزار نفر دفترچه بیمه دریافت کردند.

میرشاه‌ولد بیان داشت: این سامانه تا زمانی که فرد فاقد بیمه در کشور نداشته باشیم، همچنان فعال است و متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان بیمه سلامت نباید هزینه‌ای به عنوان حق بیمه پرداخت کنند، عنوان کرد: 285 هزار تومان هزینه سالانه برای بیمه بوده که دولت این رقم را پرداخت کرده است.

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت ایران تصریح کرد: از 7 میلیون و 180 هزار نفری که برای دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی ثبت‌نام کرده‌اند، فرآیند استعلام صورت گرفته و حدود 450 هزار نفر تحت پوشش سایر بیمه‌ها بوده‌اند که مشمول دریافت بیمه نبودند.

میرشاه‌ولد بیان داشت: هم‌پوشانی سایر سازمان‌های بیمه‌گر مهمترین چالش بیمه سلامت همگانی است، زیرا حدود 20 سازمان بیمه‌گر داریم که باید در فرآیند تجمیع بیمه‌ها ورود کرده و زیر یک پوشش خدمتی یکسان قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: بررسی‌ها در کشور نشان می‌دهد به‌دنبال ایجاد پایه بیمه سلامت همگانی در ایران، بسیاری از افرادی که تمکن مالی برای برخورداری لازم از مسائل درمانی نداشته و بیماری‌های نهان و آشکار داشته‌اند، بار مراجعه و میزان بستری آنها بیشتر از نرم مراجعه بیمه‌شدگان قبلی بوده است.

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت ایران افزود: بیمه‌شدگان بیمه سلامت می‌توانند از خدمات سرپایی در مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت برخوردار باشند، اما ممکن است محدودیت‌هایی هم وجود داشته باشد، زیرا تعداد محدودی از پزشکان متخصص به دشواری با ما قرارداد می‌بندند.

میرشاه‌ولد گفت: در مراحل بعدی بیمه سلامت همگانی کیفیت خدمات و دایره پوشش خدمات را در برنامه داریم و در سال آینده برای خرید راهبردی خدمات دنبال این هستیم که کیفیت خدمات و کاهش پرداخت از جیب برای خدمات سرپایی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: بیماران پیوندی در زمان بستری داروهایی مصرف می‌کنند که هزینه‌های آن بسیار بالاست و از هفته گذشته سازمان بیمه سلامت داروهای حین بستری بیماران پیوند گیرنده را زیرپوشش قرار داده است.

میرشاه‌ولد تصریح کرد: 16 تا 22 میلیون تومان هزینه دارویی بیمار پیوندی در زمان بستری است و پرداخت هزینه‌ها توسط بیمه سلامت دغدغه این بیماران را رفع می‌کند.

انتهای پیام/80019/ب30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها