امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117565
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در ادامه نهمین اجلاس عمومی شورای عالی

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در ادامه نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: شهر سالم مشخصاتی دارد که از آن جمله می‌توان به اخلاق، قانونمداری، عقلانیت، معنویت و روابط بر اساس عدالت اشاره کرد و سنگ زیربنای همه این مشخصات بر مبنای تولید پایه‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: هرگونه روابط ناسالم در بحث آسیب‌شناسی مخالف است با رقم خوردن شهر سالم و به همین دلیل باید مراقب بود که هیچگاه روابط ناسالم در روابط شهری شکل نگیرد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه همه مسئولان نظام به هر شکل منتخبین مردم هستند، گفت: همه نمایندگان مجلس، شوراها، خبرگان توسط مردم انتخاب می‌شوند و در واقع در نظام جمهوری اسلامی شاهد دموکراسی و مردم سالاری دینی هستیم.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه برخی از کشورها به نام حقوق بشر، دموکراسی و آزادی فعالیت‌های بی‌شماری را انجام می‌دهند، گفت: پشت همه اینها به لحاظ عملکردی در شعارهایشان با کارهایشان متفاوت است.

وی بیان داشت: در 35 سال از انقلاب اسلامی در هر کجایی که شاهد حضور مردم در صحنه بوده‌ایم در تصمیم‌گیری‌ها موفق عمل کرده‌ایم و این در حالی است که شوراها نیز با رأی و اراده مردم تشکیل شده‌اند و مردم نیز از آنها انتظار دارند که شهر سالم را تشکیل بدهند.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه نباید فساد و تبعیض در شهر سالم شکل بگیرد، گفت: باید آسیب‌هایی که شهر سالم را تهدید می‌کنند مراقب باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه شوراها و شهرداری‌ها می‌توانند دریافت و هزینه‌کرد مسائل و به کارگیری نیروهای صالح در شکل‌گیری شهر سالم تأثیرگذار باشند، گفت: مسائل مالی و نیروی انسانی در شکل‌گیری شهر سالم نقش مؤثری را دارند و شوراها می‌توانند در این زمینه مؤثر باشند.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه اجلاس با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در کشور گفت: یکی از مشکلات تغییر کاربری در فضای باغات و اراضی زراعی به ویژه در شهرهای خوش آب و هوا است که به موجب قانون ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرها ممنوع شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در بخشی از درآمد شهرداری‌ها بخشی را تصویب می‌کنند برای تخلف شهروندان و ساخت و سازهای غیرمجاز یعنی اینکه افرادی که تخلف می‌کنند می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای تخلف صورت گرفته را برطرف کنند.

دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: متأسفانه در برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرها تا جایی پیش رفته‌ایم که یک هتل در حریم رودخانه ساخته شده است و نباید گذاشت این حرکت‌های غیرمجاز به این مرحله برسد.

رئیسی تأکید کرد: جهاد کشاورزی بر اساس قانون می‌تواند در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز بدون اذن قضایی ورود پیدا کند و از تغییر کاربری اراضی و باغات جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هزاران حکم اجرا نشده در کمیسیون ماده 100 وجود دارد که توسط شهرداری‌ها اجرا نشده است، گفت: باید به این موضوع توجه ویژه‌ای را شهرداران و شوراها داشته باشند.

رئیسی ادامه داد: بسیاری از اراضی و باغات در کشور هم اکنون در حال از بین رفتن است و تعداد این باغات روز به روز افزایش می‌یابد.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه بخشی از مشکلات ساخت و سازها با پوشش تعاونی‌ها و جاهای وابسته به قدرت انجام می‌شود، گفت: تصور برخی این است که این جرایم شخصی و حقیقی است اما باید به این نکته اشاره شود که جرم تفاوتی نمی‌کند که توسط چه فرد و چه گروهی انجام شود.

رئیسی خاطر نشان کرد: بنده پیشنهاد می‌کنم شوراها برای نظارت بیشتر بر عملکردشان بخشی نظارتی را در درون شورا راه‌اندازی کنند.

وی در پایان گفت: قوه قضاییه طبق قانون هیچگاه قبل از اثبات جرم مجرمیت کسی را اعلام نخواهد کرد و به این موضوع حساس است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها