امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117569
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در همایش پدافند غیرعامل پلیس ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در همایش پدافند غیرعامل پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: شرایط خاصی در تهران بزرگ حکمفرماست و وضعیت ترافیکی موجود در این شهر مسئله پیچیده و معضلی است که همه افراد جامعه و آن کس که در تهران ساکن است با آن مسئله مرتبط و در واقع به نوعی درگیر است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: اساسا در همه شهرهای کشور و حتی دنیا و حتی در دورافتاده‌ترین روستا هم فردی پیدا نمی‌شود که بگوید ارتباطی با ترافیک ندارد. چرا که همه افراد بشر در کره زمین در واقع به نوعی یکی از کاربران ترافیک محسوب می‌شوند.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: موضوع ترافیک و مسائل و مشکلاتی که ایجاد می‌شود گریبانگیر همه افراد جامعه از خردسالان تا کهنسالان است.

وی گفت:‌ شهر تهران با توجه به ویژگی خاصی که دارد، رشد ناموزون و نامتوازنی که در طول سال‌های گذشته داشته یا از چند دهه گذشته به این طرف پیدا کرده قطعا مسائل و مشکلاتش در حوزه ترافیک فوق‌العاده پررنگ‌تر است.

سرهنگ حسینی ادامه داد: شرایط ترافیکی تهران بزرگ به گونه‌ای است که از هر مولفه و هر اتفاقی تأثیر می‌پذیرد؛ از ایام خاص مثل نوروز گرفته تا دهه محرم، سالگرد ارتحال یا حتی بارندگی، خشکسالی، یخبندان، حفاری و ... که در بحث ترافیک تأثیر می‌‌گذارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: خروجی سیستم‌های مختلف از جمله حوزه اقتصاد، سیاست، فرهنگ، آموزش و ... می‌تواند مستقیما روی وضعیت ترافیک تأثیر مثبت یا منفی بگذارد؛ به طور مثال وضعیت موتورسیکلت‌ها را که بررسی کنیم در خیلی موارد شاهد آنیم که تردد این تعداد موتورسیکلت و تخلفات بالای این گروه از کاربران ترافیک شاید در وهله اول به چشم مسائل ترافیک دیده شود ولی حتما و بدون شک مسائل اقتصادی پشت این مسائل خودنمایی می‌کند.

وی افزود: افزایش قیمت بنزین، کم شدن سهمیه بنزین و حتی تعطیلی یک کارخانه می‌تواند گرایش افراد را به داشتن موتورسیکلت برای برطرف کردن نیازهای روزمره و اقتصادی و حتی مسافرکشی و باربری مشخص سازد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تأکید کرد: در یک کلام ترافیک، سرریز همه اقدامات چه مثبت چه منفی می‌باشد که متأسفانه ابعاد منفی آن بسیار پررنگ‌تر است.

وی ادامه داد: همکاران ما کار طاقت‌فرسایی را در مدیریت این ترافیک نه چندان مناسب انجام می‌دهند چون زیرساخت‌های خوبی نیست. اگر بخواهیم ترافیک خوب، استاندارد و منطقی داشته باشید باید بر پایه اصولی، دقیق و استاندارد استوار باشد.

سرهنگ حسینی افزود: باید مهندسی ترافیک کاملا استاندارد و آموزش‌ها بر اساس مؤلفه‌های خاص باشد تا کاملا اثربخش اجرا شود تا بتوان ترافیکی خوب، منظم و استاندارد داشته باشیم که برای مردم تردد‌ آسان و سریع را به دنبال داشته باشد.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی گفت:‌ سرعت، امنیت و مقرون به صرفه بودن سه مولفه خروجی ترافیک استاندارد باید باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: در شهری که بالغ بر 18 میلیون تردد، جابجایی و سفر درون شهری داریم امیدواریم با اقدامات در دست اجرا بتوانیم کنترل ترافیک را در دست گرفته و بتوانیم نظارت و کنترل هوشمند را جایگزین روش سنتی و نیروی انسانی کنیم تا اثربخشی کارها بالا رود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار