امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117571
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان به نقل از سایت جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی ناملموس اصفهان، علی زنگنه از مرشدان پیشکسوت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان به نقل از سایت جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی ناملموس اصفهان، علی زنگنه از مرشدان پیشکسوت اصفهان درباره برزونامه اظهار کرد: بُرزونامه منظومه‌ای حماسی است به زبان فارسی منسوب به «خواجه عمید عطایی رازی»، معروف به «ناکوک»، که شاعر سدهٔ پنجم هجری قمری در دربار غزنویان بوده است.

وی با بیان اینکه شهرت فراوان برزونامه سبب شد که نقل برخی از داستان‌های آن مانند قصه سوسن رامشگر به صورت جداگانه در میان مردم رواج پیدا کند، تصریح کرد: این داستان همراه با بخشی از رویدادهای مربوط به برزو به‌نام «سرگذشت» به شاهنامه فردوسی افزوده شود.

این برنامه فردا از ساعت 16 تا 17 در حمام موزه علی قلی آقا واقع در خیابان آیت الله بیدآبادی برگزار می‌شود و حضور برای عموم آزاد است.

*اجرای موسیقی‌ فاخر در تالار هنر اصفهان

همزمان با برپایی اجلاس میراث فرهنگی ناملموس، سه اجرای موسیقی در هنرسرای خورشید برگزار می‌شود.

مدیر هنرسرای خورشید گفت: روز 18 مهرماه سه اجرای مختلف موسیقی از سه کشور کره جنوبی، روسیه و ایران در هنرسرای خورشید برگزار می‌شود.

مصطفایی بیان کرد: این گروه‌ها شامل گروه آریرانگ جون سئون از کره جنوبی، گروه سن پترزبورگ از روسیه و گروه آتانین از ایران و به سرپرستی شریداوی است.

وی افزود: هر یک از این گروه‌ها به ترتیب از ساعت 16 تا 18، 19 تا 21 و 21 تا 23 به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

انتهای پیام/63001/ش/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها