امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117573
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اعضای شورای عالی استانها در جریان نهمین اجلاس که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد بیانیه‌ای را ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اعضای شورای عالی استانها در جریان نهمین اجلاس که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد بیانیه‌ای را درخصوص طرح انتخاب شهردار توسط 3 نماینده حل اختلاف به مجلس شورای اسلامی اعلام کردند.

متن بیانیه نهمین اجلاس شورای عالی استانها به شرح ذیل است:

جمهوری اسلامی ایران حاصل اندیشه سیاسی حضرت امام خمینی (ره) و ثمره خون هزاران شهید است که پاسداشت آن بر همه مسئولان و دست‌اندرکاران نظام ضروری است.

بر همین اساس تقویت نقش و جایگاه‌های شورای اسلامی بعنوان یکی از مهمترین نمادهای مردم سالاری دینی گویی تقویت جمهوریت و اسلامیت نظام است اما به‌رغم وجود فرمان تاریخی حضرت امام (ره) و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری و نیز وجود اصل متعدد در قانون اساسی پیرامون شوراها، متأسفانه هرازچندگاهی شاهد تهیه لوایح و طرح‌هایی از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی در جهت تضعیف این شجره طیبه هستیم.

در همین راستا اخیراً جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را تهیه نمودند که براساس آن پیشنهاد انتخاب شهردار را به هیأت‌های حل اختلاف واگذار کرده‌اند.

فلذا با توجه به اینکه طرح مذکور باعث تضعیف نقش و جایگاه‌ شوراها می‌شود و شوراها را به یک نهاد فرمایشی تبدیل می‌کند، ما اعضای ورای عالی استانها به نمایندگی از طرف 125 هزار عضو منتخب ملت شریف ایران اسلامی ضمن اعلام مخالفت خویش با طرح مذکور، از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خصوصاً رئیس و اعضای محترم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور انتظار داریم با رد طرح مذکور مانع لقب تنها اختیار شوراهای اسلامی شهرها شوند.

بدون شک با عنایت به ماهیت و فلسفه شکل‌گیری کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود کمیسیون مذکور در جهت دفاع از نقش و جایگاه شوراهای اسلامی تصمیمات مقتضی در رد طرح یادشده اتخاذ فرمایند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها