امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117574
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در سومین گردهمایی بزرگ مؤسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی که صبح ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در سومین گردهمایی بزرگ مؤسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی که صبح امروز در تالار وزارت کشور برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و دهه ولایت اظهار داشت: امنیت یکی از مهمترین نیازهای بشر است که حتی بر نیازهای فیزیولوژیک نیز برتری دارد چرا که انسان وقتی جانش به خطر بیفتد حاضر است مالش را تقدیم کند.

وی افزود: اگر امنیت نباشد شاهد تولید، شکوفایی استعداد و توانایی افراد و بسط و گسترش عدالت نخواهیم بود.

فرمانده انتظامی ناجا با تأکید بر اینکه تأمین امنیت یکی از پیچیده‌ترین مأموریت‌ها در دنیای امروز است، گفت: عوامل تهدید‌کننده در حال افزایش و مناطق ناامن در حال گسترش است و متأسفانه مجرمان بیش از گذشته از ابزارهای جدید برای ارتکاب جرم بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه تأمین امنیت در ایران پیچیده‌تر از جاهای دیگر است، گفت: در ایران دشمن تلاش هدفمندانه‌ای دارد تا کشور را دچار ناامنی کند، حوادث تروریستی که گهگاه در مناطق مرزی رخ می‌دهد نشانه مهمی از فعالیت سرویس‌های بیگانه است.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه امکانات ارتباطی بسترهای مناسبی را برای تهاجم فرهنگی به خصوص برای جوانان ایجاد کرده، گفت: کشورهای غربی تلاش دارند تا با اجرای طرح آندولس یک جامعه سست، بی‌هویت و شهوت‌ران ایجاد کنند.

احمدی‌مقدم مواد مخدر را عامل دیگر ناامنی در کشور عنوان کرد و گفت: افزایش 20 برابری مواد مخدر نشان‌دهنده فقدان اراده برای کاهش مواد مخدر از سوی کشورهای مدعی است.

وی ادامه داد: تامین امنیت در چنین شرایطی دشوار است و چالش‌های اقتصادی، سیاسی و فضای روانی مسمومی که دشمن ایجاد کرده افزایش سرقت و رشد مواد مخدر را به دنبال داشته است.

سردار احمدی‌مقدم تأکید کرد: ما در سال 70، 48 میلیون جمعیت داشتیم که نیمی از آن شهرنشین بودند اما امروز 80 میلیون جمعیت داریم که 80 درصد آنها یعنی حدود 60 میلیون نفر شهرنشین هستند.

وی ادامه داد: تعداد خودروها در کشور بین 5 تا 8 برابر شده و خدماتی مثل ارائه گذرنامه، گواهینامه و پلاک خودرو نیز بیشتر شده است ما حدودا 10 برابر بیش از گذشته اقدام به کنترل گذرنامه در مبادی خارجی کرده‌ایم ضمن اینکه فکر می‌کنم امسال حدود یک میلیون و 300 هزار خودرو و یک میلیون موتورسیکلت شماره‌گذاری می‌شوند.

سردار احمدی‌مقدم با اشاره به اینکه تهدیدات امنیتی پیرامون مرزها گسترش پیدا کرده، گفت: سال‌ها قبل از القاعده و نیروهای تروریستی خبری نبود اما امروزه تهدیدات تروریستی گسترش پیدا کرده و از هر سو که نگاه کنیم نیازهای امنیتی احساس می‌شود، در سال 93 نسبت به سال 70 یک ضریبی بین 5 تا 10 برابر نیازهای ما افزایش پیدا کرده در حالی که مجموع نیروی انسانی ناجا حتی 20 درصد هم اضافه نشده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها