امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117575
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی‌مقدم در ادامه سخنرانی خود با اشاره به اینکه ما در تصادفات رانندگی سال 84 به ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی‌مقدم در ادامه سخنرانی خود با اشاره به اینکه ما در تصادفات رانندگی سال 84 به میزان 28 هزار کشته داشتیم گفت: این در حالی بود که همه وسایل نقلیه ما 10 میلیون بشتر نبود اما امروز با 26 هزار وسیله نقلیه کمتر از 18 هزار کشته داریم که البته این 18 هزار نفر هم شایسته ملت ما نیست، نرم جهانی 5 تا 7 هزار نفر کشته در سال است که ما هنوز با آن فاصله داریم اما اگر کمک شود قطعا ظرف یکی دو سال آینده این عدد را به 20 تا 30 درصد کاهش می‌دهیم.

فرمانده انتظامی ناجا با اشاره به اینکه با تقویت نیروی انتظامی شاهد تقویت امنیت و آثار مثبت اقتصادی خواهیم بود، گفت: اگر عملیات انسداد مرزها هر چه زودتر انجام شود و دریابانی نیز تشکیل شود بروز ناامنی‌ها بیش از پیش کاهش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: امروز تروریست‌ها دزدانه در مناطق مرزی مرزبانان خود را مورد حملات خود قرار می‌دهند که با تشکیل عملیات بستن مرز کمتر شاهد این حوادث خواهیم بود البته این اقدامات نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. ما محدودیت دولت را می‌دانیم اما باید بدانیم که چاره‌ دیگری نیست.

احمدی‌مقدم با اشاره به اقدامات مؤسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی گفت: استفاده از پلیس افتخاری، امکان واگذاری خدمات الکترونیک به بخش خصوصی و استفاده از بازرسان مردمی ظرفیت‌های بسیار خوبی بوده که ما از آن بهره‌مند شده‌ایم.

سردار احمدی‌مقدم تأکید کرد: شاید نزدیک 2 هزار دفتر خدمات الکترونیک و راهنمایی و رانندگی در کشور وجود داشته باشد که اگر قرار بود همه این‌ها کارکنان ناجا باشند امری خلاف تصور می‌شد اما امروز خدمات روان‌تر به مردم ارائه می‌شود، مردم راضی‌تر هستند و هزینه‌های دولت نیز کمتر شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 60 هزار نفر در یگان‌های انتظامی وزارتخانه‌ها فعالیت می‌کنند، گفت: از این تعداد شاید تنها دو درصد از نیروهای ناجا باشند.

وی ادامه داد: مؤسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی با گماردن بیش از 45 هزار نیرو بخش مهمی از تأمین امنیت مردم را به عهده دارند اما این ظرفیت تا 2 یا 3 برابر قابل افزایش است.

فرمانده انتظامی ناجا در ادامه تصریح کرد: امروز بسیاری از مردم طالب این خدمات هستند اما اطلاعی از آنها ندارند در حالی که این خدمات هم برای اشتغال هم برای تأمین امنیت مهم به شمار می‌رود البته باید تلاش کنیم حمایت قانونی از این افراد انجام شود ضمن اینکه با همکاری دادستان‌ها می‌توانیم اختیاراتی بگیریم که این افراد کارت‌های ضابطیت دریافت کنند در هر صورت باید نیازهای این افراد تأمین شود.

این مقام انتظامی تأکید کرد: امروز دغدغه مردم سرقت‌های خرد، معتادان ولگرد و مواد فروش‌های ولگرد است و این‌ها در برابر اقدامات داعش در کشورهای دیگر چیزی نیست، مردم ما در امنیت به سر می‌برند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی قاطع است تا چالش‌ها را پشت سر بگذارد و تلاش دارد تا الگوی تمام عیاری برای کشورهای دیگر در شرایط فعلی باشد.

احمدی‌مقدم با اشاره به گزارش سازمان ملل مبنی بر اینکه اعدام قاچاقچی مواد مخدر و بازداشت تروریست یک اقدام ضد حقوق بشری در ایران است، گفت: آنها تلاش دارند تا دست تروریست‌ها و سوداگران مرگ را در ایران بازتر از گذشته کنند.

وی ادامه داد: ما در ناجا از استقلال کامل برخوردار هستیم و حتی هیچ یک از تجهیزات پلیسی‌مان را از خارج تهیه نمی‌کنیم شاید ماشین‌هایمان خارجی باشد ولی تجهیز آن با خودمان است و وقتی از کشورهای دیگر می‌آیند و کارآمدی و استقلال ما را می‌بینند کاملا متعجب می‌شوند.

احمدی‌مقدم با تأکید بر اینکه پلیس ایران در بین کشورهای پیشرفته جزو کارآمدترین پلیس‌ها است، گفت: در کشور ما همواره نرخ جرائم جنایی پایین و کشف جرم بالا است و تلاش ما بر این است در نیروی انتظامی عنصر کارآمدی را ارتقاء دهیم که این امر منوط به تلاش جهادی است.

وی اقتدار جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی را اقتداری مردمی دانست و گفت: امروز حداقل 12 کشور از آموزش‌های نیروی انتظامی بهره‌مند هستند و ما خوشحالیم که امروز بخش خدمات حفاظتی مراقبتی سربلند است و عملکرد خوبی داشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها