امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117577
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسن ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در سومین گردهمایی بزرگ مؤسسات خدمات

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسن ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در سومین گردهمایی بزرگ مؤسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی اظهار داشت: من از جهات مختلف احساس خوشحالی دارم چرا که موضوع توسعه خدمات حفاظتی و مراقبتی از آرزوهای خود من بود.

وی افزود: موضوع پیشگیری از جرم از دغدغه‌های جوامع بشری کنونی است و بحث‌های زیادی هم در این رابطه صورت گرفته است.

ذوالفقاری تأکید کرد: در یک نگاه کلی به لحاظ موقعیت جغرافیایی که کشور ما در آن واقع شده و آسیب‌های اجتماعی که در داخل کشور داریم باید بگوییم وضعیت امنیت کشور در شرایط خوبی است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با تأکید بر اینکه ما در حوزه جرائم عمومی همچون سرقت در سال‌های گذشته شاهد افزایش قابل توجهی بودیم، گفت: اما امسال به دلایل مختلف از جمله ایجاد قرارگاه سرقت شاهد مهار این رشد چشمگیر هستیم و مشخص شده که یک رابطه نسبی بین تورم و جرائم مربوط به سرقت وجود دارد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه باید در حوزه تغییر فرهنگ و آموزش برای کاهش جرائم گام برداریم، گفت: انتظار ما این نیست که ناجا‌ آنقدر گسترش پیدا کند که در هر کوچه و محله‌‌ای نگهبان بگذارد. از لحاظ منابع دولتی نه برای کشور ما و نه هیچ کشور دیگری عملی نیست.

وی تصریح کرد: ما بنا داریم تمام رشته‌های مختلف سرقت را با کمک ناجا کارشناسی و در شورای امنیت کشور تصویب و آماده ابلاغ کنیم.

ذوالفقاری ادامه داد: اگر ما هزینه‌ها را در خصوص نگهبانان محله کاهش دهیم قطعا مردم آثار مثبت این کار را می‌بینند و از آن استقبال می‌کنند.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در پایان گفت: امیدواریم مردم از موضوع نگهبانان محله استقبال کنند و از آن استفاده کنند ضمن اینکه در کنار این موضوع بحث توجه به تکنولوژی بسیار مهم است و باید تمام مغازه‌ها، منازل و کارگاه‌ها به سیستم مراکز پلیس متصل شوند و هر جا مشکلی پیش آمد با هشداری که داده می‌شود پلیس بداند که باید سریعا به کدام منطقه مراجعه کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار