امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117582
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم محمد‌رضا مقیمی ظهر امروز در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی اظهار کرد: با توجه به کشفیات صورت گرفته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم محمد‌رضا مقیمی ظهر امروز در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی اظهار کرد: با توجه به کشفیات صورت گرفته وضعیت آگاهی قم مطلوب است که اطلاعات و عملکرد، این امر را تایید می‌کند.

وی با اشاره به اطلاعات و آمار کشفیات پس از سال 88 گفت: طی‌ سال‌های 88 به بعد آمار سرقت افزایش پیدا کرد، ولی آمار کشفیات با سرعت کمتری افزایش یافت.

رئیس پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: از سال‌ 88 به بعد اختلافی بین کشف و وقوع پیدا شد و آمار وقوع به سرعت افزایش داشت، ولی آمار کشف متاسفانه نتوانست با آمار وقوع منطبق شود.

وی ادامه داد: 80 تا 90 درصد وقوع سرقت در سال‌های 86، 87 و 88 کشف شده ولی از سال 88 به بعد این آمار کاهش پیدا کرد و نتوانستیم درصد زیادی از وقوع سرقت را کشف کنیم.

مقیمی یادآور شد: سرقت‌هایی شب عید از مردم صورت می‌گرفت که اواخر سال گذشته مقداری این سرقت‌ها کنترل شد.

وی با اشاره به تجهیز قرارگاه مبارزه با سرقت در اردیبهشت سال جاری گفت: دراین قرارگاه معضلات و مشکلات بررسی شد و در شش ماهه نخست امسال توانستیم از افزایش صعودی سرقت جلوگیری کنیم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: کارخانه‌ها اگر خودرویی خوب تولید کنند، بهره‌بردار کمتر در زمینه سرقت متضرر می‌شود، خودروهایی وجود دارد که بالغ بر 67 تا 70 درصد از آنها سرقت می‌شود که در اینگونه موارد در حقیقت خودرو دزد ساز می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم باید در زمینه فرهنگی و اجتماعی مشارکت داشته باشند تصریح کرد: از مردم انتظار داریم که جنس دست دوم ارزان قیمت از قطعات خودرو خریداری نکنند، در این زمینه باید فرهنگ و دیانت مردم افزایش پیدا کند تا بازار مال خری و سرقت رونقی نداشته باشد. مقیمی عنوان کرد: باید در نظر داشت که به وقوع سرقت تنها به دید امنیتی، انتظامی و اجتماعی نگاه نشود و این امر در آینده جامعه نیز تاثیرگذار است.

انتهای پیام/7800/ج30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها