امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117584
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک امیر انصاری ظهر امروز در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار داشت: در مهر ماه سال گذشته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک امیر انصاری ظهر امروز در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار داشت: در مهر ماه سال گذشته 11 روز سالم و سه روز ناسالم در اراک به ثبت رسیده بود که امسال دو روز ناسالم در مهر ماه را پشت سر گذاشتیم.

وی تصریح کرد: تا 15 مهر ماه امسال در مجموع 44 روز ناسالم و تا مهر ماه سال گذشته 85 روز ناسالم در شهر اراک به ثبت رسیده است که مقایسه آمار حاکی از کاهش 50 درصدی تعداد روزهای ناسالم در سال جاری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت کشور، محیط زیست و شورای شهر کلان‌شهرها مبنی بر نگهداری از مراکز کنترل پایش اظهار داشت: ایجاد راهبری و نگهداری مراکز کنترل و پایش آلودگی محیط زیست نیاز به همکاری و هماهنگی سه جانبه این نهادها دارد که امیدواریم در استان مرکزی نیز شاهد اجرایی شدن این تفاهم‌نامه باشیم.

انصاری خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر شهرداری‌های شهرهای ساوه و دلیجان همکاری بسیار خوبی در این زمینه دارند.

وی با اشاره به فعالیت ایستگاه‌های کنترل و پایش آلودگی محیط زیست در اراک تصریح کرد: از شهرداری انتظار داریم در زمینه نگهداری از این مراکز همکاری بیشتری با محیط زیست داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید در شهر اراک ضروری است که انتظار داریم از محل عوارض آلایندگی از محیط زیست حمایت کنند تا بتوانیم ایستگاه‌های جدید را نصب و راه‌اندازی کنیم.

انصاری ادامه داد: در حال حاضر تابلوهای سنجش آلودگی قدیمی هستند که تغییر تکنولوژی این تابلوها به 80 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار ایجاد کمیته علمی در ذیل کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک شد و گفت: بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک با توجه به اینکه مطالعات طرح مربوط به سال 84 بوده مجددا در دستور کار قرار گرفته تا مطالعات قبلی به روز و  پروژه‌ها و اعتبارات با توجه به مطالعات جدید اجرایی و تخصیص یابند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: کمیته علمی می‌تواند مسائل علمی مطرح شده در کارگروه را با جدیت بیشتری دنبال و اجرایی کند.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت تالاب میقان اراک اظهار کرد: بر اساس قراردادی که با مشاورین داشتیم با تصاویر ماهواره‌ای تغییرات آب و هوایی این تالاب طی 30 سال گذشته را رصد کردیم که نتایج حاصله بیانگر کاهش 76 درصدی سطح آب در تالاب بوده که این خطر جدی برای تالاب به شمار می‌رود.

وی تعیین حقابه تالاب، ایجاد تغییرات در سد بالادست، مدیریت برداشت از منابع تالاب از راهکارهای پیشنهادی در راستای حفظ تالاب عنوان کرد.
انتهای پیام/87001/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها