امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۴:۰۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117585
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، احمد تویسرکانی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: صدور الکترونیک اسناد از اقدامات مهم سازمان ثبت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، احمد تویسرکانی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: صدور الکترونیک اسناد از اقدامات مهم سازمان ثبت اسناد در کشور بوده که این امر سبب کاهش جعل و کلاهبرداری و دعاوی و نزاع‌ها شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک تصریح کرد: در گذشته مبادلات و صدور اسناد به صورت دستی انجام می‌شد و برای اجرایی کردن سیستم ثبت الکترونیک جدید نیاز داشتیم تا تمام اطلاعات قبلی را به صورت الکترونیک وارد سیستم جدید کنیم و خوشبختانه راه‌اندازی ثبت الکترونیک سبب سهولت در کارها شده به طوری که روزانه ده‌ها مبادله الکترونیک در این حوزه انجام می‌شود.

تویسرکانی با بیان اینکه با اجرای ثبت الکترونیک سرعت عمل به طور چشمگیری افزایش یافته‌است، خاطرنشان کرد: در این مدت ده‌ها میلیون اوراق بهادار که لازمه صدور اسناد به صورت دستی بوده حذف شده‌است.

وی افزود: در سال گذشته 7 هزار و 64 دفترخانه اسناد رسمی ذیل سیستم الکترونیک ثبت اسناد فعالیت داشتند که بیش از 15 میلیون سند توسط این سامانه صادر شد و بیشترین اسناد صادر شده مربوط به استان تهران و کمترین استان گیلان بوده که به ترتیب 3 میلیون برای تهران و 60 هزار سند برای گیلان به ثبت رسیده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد با بیان اینکه حدود 1.2 میلیون از اسناد صادر شده در ارتباط با نقل و انتقال زمین و ملک بوده است، گفت: از مجموع اسناد صادر شده 46 درصد مربوط به وکالت بوده که حدود 44 درصد مربوط به وکالت وسیله نقلیه و مابقی مربوط به اسناد غیر منقول بوده است.

تویسرکانی بیان کرد: همچنین از مجموع کل اسناد رسمی صادر شده در کشور، 93 درصد بانکی و چهار درصد غیر بانکی بوده است.

وی اظهار کرد: 882 سند رسمی به صورت الکترونیک در یک سال گذشته توسط هر دفترخانه صادر شد که بیشترین میانگین سند رسمی صادر شده به استان هرمزگان تعلق دارد و استان‌های گیلان و کهگیلویه کم‌ترین تعداد سند صادر شده را داشته‌اند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با بیان اینکه کار صدور بیش از 76 درصد از اسناد در کمتر از یک روز انجام شده است، تصریح کرد: از مجموع اسناد صادر شده 2.6 میلیون سند برای اشخاص حقوقی صادر شده است.

تویسرکانی افزود: بیشترین اسناد صادره برای اتباع بیگانه با فراوانی 41 درصد مربوط به وکالت، 36 درصد مربوط به سند ملک و 9 درصد مربوط به اسناد حقیقی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کل خدمات ثبتی در پنج ماهه نخست امسال بیش از 22.9 میلیون مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 60 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد عنوان کرد: در پنج ماهه نخست امسال اسناد موقوفات 76 درصد و مالکیت اراضی ملی 53 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و همچنین در این مدت تعداد طلاق‌ها 63 هزار مورد بوده و ازدواج‌های ثبت شده نیز 6 درصد کاهش یافته‌است.
انتهای پیام/70005/ط40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار