امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11759
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۹
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، این باشگاه با صدور بیانیه‌ای، اقدام کمیته برگزاری لیگ فوتبال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، این باشگاه با صدور بیانیه‌ای، اقدام کمیته برگزاری لیگ فوتبال امارات در تغییر نام لیگ حرفه ای این کشور به نام جعلی خلیج ع ر ب ی که اقدامی سیاسی، در جهت تحریف تاریخ بر خلاف اسناد رسمی سازمان ملل است، به شدت محکوم کرد.
 در این بیانیه آمده است:
 
« باشگاه پرسپولیس اقدام کمیته برگزاری لیگ فوتبال امارات در تغییر نام لیگ حرفه ای این کشور به نام جعلی خلیج ع ر ب ی را اقدامی سیاسی در جهت تحریف آشکار تاریخ، برخلاف مفاد صریح اسناد رسمی سازمان ملل و در راستای اهداف استکبار جهانی در جهت ضربه زدن به ایران اسلامی و ایجاد اختلاف و تنش بین ملتهای منطقه می داند.
 
بر همین اساس این حرکت را همراه دیگر اعضای خانواده بزرگ پرسپولیس اعم از هواداران، پیشکسوتان، مدیران، کارکنان، مربیان و بازیکنان محکوم می کنیم. باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در کنار دیگر آحاد جامعه در این راستا از مسئولان کشوری تقاضا دارد تا در خصوص این اقدام سیاسی و ستیزه جویانه و در دفاع از نام غرور آفرین خلیج همیشه فارس برخورد لازم را به عمل آورند.
 
بدون شک این اقدام سیاسی فوتبال امارات را مقامهای سیاسی کشور به شکل جدی پاسخ خواهند داد و نخواهند گذاشت استکبار جهانی و وابستگان به رژیم اشغالگر قدس که پیشینه طولانی در تحریف حقایق تاریخی از فلسطین عزیز تا خلیج همیشه فارس دارند به اهداف شیطانی خود علیه انقلاب شکوهمند و استکبار ستیز اسلامی و مردم غیرتمند ایران برسند. همچنین باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس از فدراسیون فوتبال به عنوان مرجع رسمی فوتبال تقاضا دارد با توجه به اینکه در قطعنامه سازمان ملل متحد براساس اسناد مکتوب و غیر قابل چشم پوشی نام " خلیج فارس" به عنوان نام صحیح، کامل و غیر قابل تغییر بر روی آبهای منطقه ای میان ایران و شبه جزیره عربی به رسمیت شناخته شده است نسبت به پیگیری این موضوع که نشان آشکار از وارد کردن مسایل سیاسی به ورزش و فوتبال به قیمت تحریف تاریخ و اسناد سازمان ملل دارد و برخلاف میثاق های بین المللی است، برخورد لازم را در کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی فوتبال داشته باشد.»
انتهای پیام/د
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها