امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117591
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرنگار شبکه العالم از ترکیه گزارش داد که شمار کشته‌های اعتراضات اخیر ترکیه علیه مواضع

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرنگار شبکه العالم از ترکیه گزارش داد که شمار کشته‌های اعتراضات اخیر ترکیه علیه مواضع آنکارا در قبال شهر «عین العرب» (کوبانی» سوریه به ۲۲ تن رسیده است. 10 نفر از این افراد در شهر دیاربکر و بقیه در مناطق سرت، بتمان شرقی و موس کشته شدند.

همچنین ده‌ها نفر از معترضان در مناطق مختلف ترکیه در جریان حمله نیروهای امنیتی این کشور زخمی شدند که سی نفر از آنها فقط در استانبول بودند.

معترضان در آنکارا، استانبول، آدانا و سایر شهرهای ترکیه، نقش دولت این کشور در خصوص حمایت از تروریست ها در سوریه را محکوم کردند.

دولت ترکیه به همین دلیل در 5 منطقه این کشور منع آمد و شد و حکومت نظامی اعلام کرده که اولین بار از اوایل دهه 90 قرن بیستم می باشد.

مردم ترکیه علیه عدم مداخله دولت حزب عدالت و توسعه علیه داعش که شهر کرد نشین عین العرب (کوبانی) را محاصره کرده است و عدم امداد رسانی به جنگجویان کرد یا اعطای کمک های انسانی به هزاران نفر از مردم دربند این منطقه اعتراض دارند.

یک معترض ترک به خبرنگار العالم گفت: آمده ایم تا به برادرانمان در کوبانی بگوییم که تنها نیستید و ما سیاست حمایتی دولت عدالت و توسعه از گروهک تروریستی داعش را محکوم می کنیم.

یکی دیگر از شهروندان ترکیه اظهار داشت: پیام ما این است که در کنار مظلومان هستیم و سیاست های دولت ترکیه را که باعث شده کشور به آلت دست قدرت های امپریالیستی به منظور اجرای طرحهایشان تبدیل شود، محکوم می کنیم.

یک معترض دیگر گفت: خواست ما، حمایت تسلیحاتی دولت ترکیه از کردها در عین العرب (کوبانی) به منظور مقابله با حملات تروریست های داعش و دست برداشتن از حمایت از این گروهک تروریستی است.

«مکرمین بارود» تحلیل گر سیاسی ترکیه نیز به خبرنگار العالم گفت: همه می دانند که داعش مورد حمایت شماری از قدرت های منطقه ای است که حمایت دولت ترکیه از آن بیش از همه آشکار است، حتی تلویزیون رسمی ترکیه هم در دو سال گذشته هرگز داعش را یک گروه تروریستی معرفی نکرده است، به همین دلیل بعید نیست رویداد های عین العرب طرح دولت عدالت و توسعه باشد.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها