امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117592
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «زور آور زاهد» فرمانده امنیتی ولایت جنوبی غزنی امروز درنشست خبری در این ولایت گفت: 70 ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «زور آور زاهد» فرمانده امنیتی ولایت جنوبی غزنی امروز درنشست خبری در این ولایت گفت: 70 تن از شبه نظامیان طالبان در نتیجه درگیری چند روز اخیر در منطقه «اجرستان» این ولایت کشته و شماری هم زخمی شدند.

وی این حمله شبه نظامیان طالبان را طی 13 سال گذشته در این ولایت بزرگترین حمله این گروه تروریستی خواند و تأکید کرد، بیشتر این افراد در نتیجه حمله هوایی نیروهای خارجی به قتل رسیده‌اند.

وی افزود: طالبان برای اشغال ولسوالی (فرمانداری) اجرستان تلاش زیاد کرده است ولی با تلاش مقامات و نیروی امنیتی افغانستان از سقوط این ولسوالی جلوگیری شد.

زاهد افزود: جنگ اجرستان هنوز خاتمه نیافته است و باز هم طالبان در تلاش برای حمله بر این ولسوالی هستند.

وی اظهار داشت، شبه نظامیان طالبان در این جنگ از ولایت‌های ارزگان، زابل و مناطق مختلف غزنی افراد خود را جمع کرده بودند و فرماندهی این جنگ هم بدست طالبان خارجی بود.

شبه نظامیان طالبان 20 روز پیش با یورش بی سابقه به منطقه اجرستان، یکی از مناطق ناامن ولایت غزنی، تعدادی زیادی ازمردم این منطقه را کشته و تعدادی را هم سر بریدند.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار