امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117593
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات متحده عربی یورش شدید چهارشنبه (دیروز)

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات متحده عربی یورش شدید چهارشنبه (دیروز) نظامیان صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری «24» امارات، شیخ عبدالله در سخنانی گفت که حمله به مسجدالاقصی تعرض به حرمت این مکان مقدس است و افزود: همانگونه که با همکاری کشورهای دیگر در مقابل داعش ایستادیم در مقابل افراط‌گرایی اسرائیلی که احساسات مسلمانان را جریحه‌دار می‌کند و حرمت مقدسات را می‌شکند خواهیم ایستاد.

وی افزود: دولت امارات تلاش صهیونیست‌ها برای یهودی سازی قبله اول مسلمانان را به دقت دنبال می‌کند و تمام این اقدامات و نیز تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی را محکوم می‌کند. شیخ عبدالله در ادامه حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی را نیز محکوم کرد  و گفت که تکرار هر روزه اینگونه اقدامات بر وخامت اوضاع و متشنج شدن آن می‌افزاید.

نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی از ساعت‌های اولیه صبح چهارشنبه (دیروز) اطراف مسجدالاقصی را بشدت محاصره کردند و مانع از ورود زنان و مردان زیر سن 60 سال به آن شدند.

خبرنگار «فلسطین الیوم» دراین باره گزارش داد که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی همچنین مانع از ورود تعداد بسیاری زیادی از کارمندان اداره اوقاف که بر امور مسجدالاقصی نظارت دارند، به این مسجد شدند. در بین این افراد شیخ «عزام الخطیب التمیمی» مدیر اداره اوقاف نیز دیده می‌شد.

پس از این اقدام صدها فلسطینی مجبور شدند نماز صبح خود را در خیابان‌های منتهی به مسجدالاقصی و روبه‌روی درهای ورودی آن به جا آورند. از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی با گاز اشک‌آور و بمب صوتی به سمت معترضان فلسطینی به اقدامات آنها حمله‌ور شد.

پس از آنکه صهیونیست‌های افراطی از طریق وسایل ارتباط جمعی مختلف اعلام کردند که قصد دارند به مناسبت عید یهودی «عرش» به صورت گسترده به مسجدالاقصی وارد شوند و آیین‌های نژادپرستانه در آن به جا آورند، دهها فلسطینی از دیشب در مسجدالاقصی تجمع کردند تا مانع از این اقدام آنها شوند.

بر اساس این گزارش خودروهای زرهی و گشتی و نظامیان صهیونیستی به صورت گسترده در خیابان‌های قدس مستقر شده‌اند. برخی منابع از زخمی شدن 3 نظامی صهیونیست در درگیری با فلسطنیان خبر دادند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها