امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117597
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود حجتی» وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در سومین نشست ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود حجتی» وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در سومین نشست وزرای کشاورزی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به مسکو سفر کرده است، با حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «آگرو اینوتک» و نیز شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی روسیه از غرفه‌های محصولات و فناوری‌های کشاورزی ایران در این نمایشگاه‌ها بازدید کرد.

در سفر وزیر جهاد کشاورزی کشورمان به روسیه علاوه بر مدیران و کارشناسان ذیربط، گروهایی از تجار، وی را همراهی می‌کنند.

این تجار در صدد معرفی محصولات کشاورزی، میوه جات و فراورده‌های دامی خود به طرف‌های تجاری در روسیه هستند و اطمینان دارند که می‌توانند بخشی از نیازهای روسیه را در این زمینه تامین کنند.

حضور در نشست وزرای کشاورزی کشورهای عضو سازمان شانگهای، دیدار با مدیران سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی روسیه و حضور در نشست روز کارگران بخش کشاورزی از جمله برنامه‌های هیات ایرانی در مدت اقامت در روسیه است.

 همچنین قرار است، وزرای کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در دیداری دوجانبه، قرار است ضمن بررسی آخرین وضعیت همکاری‌های کشاورزی، بهداشت دام و نباتات، دورنمای روابط دوکشور در این بخش را ترسیم نمایند.

با محدودیت‌های ایجاد شده در واردات میوه و سبزیجات از اتحادیه اروپا توسط روسیه که اخیراً اعمال گردیده است، جمهوری اسلامی ایران که یکی از بزرگترین تولید کنندگان میوه و سبزیجات منطقه است می‌تواند بخشی از تولیدات خود را به روسیه صادر نماید. روسیه سالانه بین 7 تا 10 میلیارد دلار واردات میوه جات و خشکبار دارد که پیش از این بخشی مهمی از این بازار توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا تامین می‌شد.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها