امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117599
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیش از سه هفته است که نیروهای حمایت مردمی کُرد با تروریست‌های داعش در شهر «عین العرب» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیش از سه هفته است که نیروهای حمایت مردمی کُرد با تروریست‌های داعش در شهر «عین العرب» (کوبانی) سوریه (هم مرز با ترکیه) درگیر هستند. در همین راستا و در پی موضع‌گیری‌های منفی «رجب طیب اردوغان» در قبال رخدادهای این شهر و کردهای ساکن آن تظاهرات گسترده‌ای در شهر‌های مختلف ترکیه برگزار شد و دامنه این اعتراضات همچنان ادامه دارد.

پایگاه خبری «الیوم السابع» مصر خبر داد که «حزب ملی دموکرات» که شاخه سیاسی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) است، مردم را به برگزاری این تظاهرات فراخواند که به کشته شدن 22 معترض و اعلام منع آمد و شد در 6 شهر جنوبی ترکیه منجر شد.

گزارش‌ها رسانه‌ای از این مسئله حکایت دارد که اردوغان می‌خواهد ترکیه را از جنگ میان گروهک تروریستی داعش و نیروهای کرد دور کند و همزمان از رهگذر هدف قرار دادن حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در خاک سوریه، از این حزب نیز رهایی یابد؛ چرا که وی ضمن تروریسم خواندن حزب کارگران کردستان، گفته است که علیه این حزب است.

به گزارش این پایگاه خبری، «یاسین رئوف» نماینده اتحادیه میهنی کردستان در قاهره در همین زمینه اعلام کرد که ترکیه در برابر دو گزینه دشوار قرار داد؛ یا باید از حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) حمایت کند یا از گروهک تروریستی داعش.

رئوف ضمن تأکید بر لزوم توقف حمایت ترکیه از گروهک تروریستی داعش، گفت: به دست‌گیری کنترل شهر عین العرب توسط حزب کارگران کردستان یا داعش به سود ترکیه نخواهد بود.

وی با بیان این مطلب افزود: درگیری مسلحانه در سوریه همزمان با آغاز سال جدید و به دلیل سیاست‌های نادرست ترکیه و رئیس جمهور این کشور به ترکیه کشیده خواهد شد.

رئوف با اشاره به اینکه ترکیه به دلیل درگیری در مرزهای خود میان نیروهای کرد و تروریست‌های داعش در ورطه عظیمی گرفتار شده است، تصریح کرد، پیروزی نیروهای کرد در کوبانی آنها را به سوی کودتا علیه اردوغان و دولت حامی داعش، سوق خواهد داد و در صورت سقوط شهر کوبانی مذاکرات میان کردها و ترکیه متوقف خواهد شد.

در همین راستا «کمال قلیچ‌دار اوغلو» رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه که از احزاب معارض دولت ترکیه است، نیز از سیاست‌های داخلی و خارجی دولت اردوغان انتقاد و این سیاست‌ها را ناکام و اشتباه عنوان کرد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها