امروز : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
۰۲:۳۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1176
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 454
مریم دانشگر پژوهشگر گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی فرهنگستان زبان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، ...

مریم دانشگر پژوهشگر گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی فرهنگستان زبان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، اظهار داشت: کتاب‌های در حال تالیف «بخوانیم و بنویسم» مقطع سوم دبستان در کارگروه‌های آموزش فرهنگستان مورد بررسی قرار گرفته‌اند و مغایرت‌های ویرایشی مشخص شده و مطابق دستورالعمل‌های فرهنگستان کتاب‌ها تصحیح شده‌اند. پس از چاپ هم این کتاب‌ها بررسی می‌شوند.

وی ادامه داد: تمام دروس مقطع دوم دبسان هم بررسی شده‌اند و موارد اصلاحی به زودی به آموزش و پرورش ارسال خواهد شد.

این پژوهشگر گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی فرهنگستان زبان گفت: پیش از این کتاب‌های ادبیات پایه ششم هم پیش از چاپ و پس از چاپ از نظر تطابق دستوری بررسی شد. پس از آن در بهمن ماه سال گذشته کتاب‌های ادبیات (بخوانیم و بنویسیم) ششم ابتدایی با حضور مولفان و دبیران سرگروه آموزشی مناطق 20 گانه تهران نقد و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: کل کتاب‌های پایه ششم ابتدایی پیش از تالیف از نظر محتوایی مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند و پس از چاپ از نظر ویرایشی و رسم‌الخطی هم مورد بررسی قرار گرفتند و نمونه‌های ویرایش شده به سازمان آموزش و پرورش داده شد.

انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها