امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117606
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتشار خبر ورود ویروس ابولا به انگلیس و تشکیل کمیته اضطراری دولت «دیوید کامرون»،‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتشار خبر ورود ویروس ابولا به انگلیس و تشکیل کمیته اضطراری دولت «دیوید کامرون»،‌ دولتمردان این کشور در تلاشند وحشت عمومی از این ویروس را کاهش دهند.

به نوشته روزنامه گاردین، دولتمردان انگلیس به دنبال کاهش ترس عمومی از خطر ویروس ابولا در این کشور هستند. «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس در همین راستا طی مصاحبه‌های متعدد گفته است دلیلی برای ترس و وحشت از این ویروس وجود ندارد.

به گفته‌ی آقای فالون دولت این کشور در مرزها برای مقابله با ترس ویرووس ابولا، هیچ اقدامی برای  چک کردن مسافران مرزی انجام نخواهد داد. وی افزود: «تمام پزشکان و بیمارستان‌ها می‌دانند چگونه می‌بایست با این ویرووس مقابله کرد؛ آن‌چه لازم است آرامش میان مردم می‌‌باشد و به محض بروز علایم، مردم چک خواهند شد».

وزیر دفاع انگلیس هر اقدامی در جهت چک کردن مردم انگلیس را بی‌مورد خواند و اضافه کرد: «با وجود شیوع غیرقابل کنترل ویروس ابولا در غرب افریقا، هیچ نیازی به چنین اقداماتی در مرزهای انگلیس نیست».

سازمان بهداشت جهانی پیش از این معاینه کسانی که کشورهای غربی افریقا را ترک می‌کنند، بهترین راه برای شناسایی این ویروس اعلام کرده است. اما «فالون» باردیگر این اطمینان را به مردم انگلیس داد که پزشکی این کشور با دستیابی به روش‌های گوناگون به محض شناسایی اولین علایم این ویروس فورا با آن مبارزه می‌کند.

انگلیس روزچهارشنبه اعلام کرده‌بود 750 نیروی نظامی این کشور برای مقابله با ویروس ابولا به کشورهای غرب افریقا اعزام خواهند شد. ویروس کشنده ابولا در طول هفته‌های گذشته جان حدود 3900 نفر از مردم کشورهای جنوب افریقا را گرفته و خطر این ویروس کشنده مردم اروپا و آمریکا را تهدید می‌کند.

دولت انگلیس اخیرا از خطر نفوذ این ویروس به کشورش تا دو هفته آینده خبر داده و «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس روز گذشته (چهارشنبه) کمیته اضطراری برای بررسی آمادگی کشورش در مقابله با این ویروس تشکیل داد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها