امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117615
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معترضین کُرد در جنوب ترکیه به ضرب گلوله نظامیان ترک زخمی و پیش از جان دادن مورد ضرب و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معترضین کُرد در جنوب ترکیه به ضرب گلوله نظامیان ترک زخمی و پیش از جان دادن مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند.

به نوشته خبرگزاری ریانووستی، سازمان عفو بین‌الملل طی بیانیه‌ای اعلام کرده است: «اکنون بهتر آن است که سران ترکیه سعی در آرام کردن تنش‌های منطقه‌ای داشته و با سیاست‌هایی استوار و با احترام به حقوق همه، متعهد شوند پیرامون مرگ 19 تن و زخمی شدن شماری از کُردهای جنوب ترکیه تحقیقات لازم را انجام دهند».

طبق بیانیه سازمان عفو بین‌الملل، ارتش ترکیه و نیروهای پلیس این کشور برای مقابله با اعتراضات، در استفاده از نیروهای نظامی و نیروهای امنیتی باید در چهارچوب حقوق بشر بین‌المللی عمل کنند.

هم‌چنین این سازمان اظهار داشته اعتراضات سرکوب شده کُردهای ترکیه به جهت کم کاری ترکیه در کمک به کُردهای شهر کوبانی است که گروهک تروریستی داعش به آن تسلط یافته‌است؛ شهر کوبانی در شمال سوریه هم‌مرز با ترکیه است که از سال 2012 تحت کنترل کُردها می‌باشد.

صدها معترض کُرد در چندین شهر ترکیه در حمایت از کُردهای کوبانی تجمع کرده و به عدم مداخله ترکیه در کمک به کُردهای کوبانی اعتراض کردند.

گروهک تروریستی داعش از سال 2012 در کشور سوریه علیه دولت و مردم این کشور به کشتار و مبارزه مشغول بوده‌ و در ماه ژوئن 2014 با حمله و اقدامات تروریستی درنواحی شمالی و غربی عراق مدعی حکومت مستقل اسلامی شده‌است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها