امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117623
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق گفت که از عذرخواهی «جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق گفت که از عذرخواهی «جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا، از ترکیه و امارات در خصوص قضیه داعش تعجب کرده است.
العبادی در گفت‌وگویی با شبکه خبری «الحره» که مشروح آن هنوز منتشر نشده است، گفت: من تعجب می‌کنم که چرا بایدن از ترکیه و [کشورهای] خلیج [فارس] عذرخواهی کرد.
بایدن روز پنج‌شنبه دهم مهر (2 اکتبر) در جمع دانشجویان دانشگاه «هاروارد» با انتقاد از متحدان آمریکا از جمله عربستان و امارات و ترکیه در خصوص حمایت آنان از گروههای مسلح در منطقه، از آنان به دلیل حمایت بی‌حساب و کتاب از مخالفان مسلح سوریه انتقاد کرد (جزئیات بیشتر).
العبادی در پاسخ به سوالی درباره زمان اعلام نامزدهای تصدی دو وزارتخانه دفاع و کشور عراق، اعلام کرد که اسامی نامزدها، هفته آینده به پارلمان عراق اعلام خواهد شد.
کابینه جدید عراق به ریاست حیدر العبادی هشتم سبتامبر (17 شهریور) با اکثریت آراء رأی اعتماد گرفت اما وزیری برای دو وزارتخانه کشور و دفاع به دلیل اختلافات، معرفی نشد (جزئیات بیشتر).
از طرفی دیگر، حیدر العبادی در سخنانی در جمع شماری از اصحاب رسانه، جنگ با گروهک‌های تروریستی از جمله گروهک داعش را «جنگ موجودیتی» خواند و از تشکیل نیروهای گارد ملی برای مبارزه با تروریسم در این کشور خبر داد اما اعلام کرد که این موضوع هنوز به صورت کامل شکل نگرفته است.
نخست وزیر عراق، تشکیل گارد ملی را پایان گروهک داعش اعلام کرد و افزود: داعش نمی‌خواهد نیروی گارد ملی شکل بگیرد. چون آن را خطری برای خود می‌داند.
نخست وزیر عراق تصریح کرد که این موضوع نباید وسیله‌ای برای کشمکش میان استان‌های عراق بشود و افزود که این موضوع باید به قانونی تبدیل شود که در پارلمان به تصویب برسد.
به گفته این مقام عراقی، نیروی گارد ملی باید با هماهنگی ارتش و نیروی پلیس شکل بگیرد زیرا ماموریتش حفاظت از مناطق مختلف عراق است که در صورت لزوم می‌تواند از جایی به جایی دیگر منتقل شود.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها