امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117632
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سلمان رشدی» نویسنده مرتد انگلیسی-هندی روز پنج‌شنبه در مراسمی که برای تقدیر از وی از سوی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سلمان رشدی» نویسنده مرتد انگلیسی-هندی روز پنج‌شنبه در مراسمی که برای تقدیر از وی از سوی یک موسسه انگلیسی در کتابخانه بریتانیا برگزار شد، بار دیگر به تکرار مواضع ضد اسلامی خود پرداخت.

وی این بار تحرکات گروه تروریستی «داعش» را دستمایه اظهارات خود قرار داد و گفت هر دینی با افراط‌گرایی همراه است، اما «وزن اصلی مسئله مربوط به جهان اسلام است».

نویسنده کتاب «آیات شیطانی» هرچند افراط‌گرایی را به تمام جهان اسلام نسبت داد، اما در ادامه اذعان کرد که «بخش اعظم ایدئولوژی خون و جنگ برگرفته از جنبش سلفی در اسلام است که در سرتاسر جهان توسط عربستان تحت حمایت قرار دارد».

«سلمان رشدی» در سال 1367 از جانب امام خمینی (ره) مرتد اعلام شد. وی پس از این حکم به مدت 10 سال تحت حفاظت دولت انگلیس بود و ملکه این کشور به وی لقب «سر» اعطا کرد.

چهارم مهر ماه 1367 برابر با 26 سپتامبر 1988 انتشارات «وایکینگ» در لندن که جزء گروه انتشاراتى «پنگوئن» است، اقدام به انتشار کتاب سلمان رشدی نمود که نام «Satanic verses» بود. معادل فارسى نام این کتاب «آیات شیطانى» بود.

چهل روز بعد ابتدا کشور هند و سپس پاکستان فروش این کتاب را ممنوع اعلام کردند. متعاقبا چندین کشور اسلامى دیگر نیز اقدام به تحریم فروش این کتاب نمودند.

سرانجام در تاریخ 25 بهمن ماه 1367 برابر با 14 فوریه 1988 امام خمینى در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «مولف کتاب آیات شیطانى که علیه اسلام و پیامبر و قرآن تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتواى آن، محکوم به اعدام هستند».

کتاب «آیات شیطانى» در 9 فصل تنظیم شده است و نویسنده کتاب، افسانه غرانیق را مکرر و به شکل‏هاى گوناگون در کتاب خود آورده و آن را به عنوان یکى از مضامین اصلى کتاب خود مشخص و برجسته نموده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها