امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117635
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله فیاضی دقایقی پیش در مراسم افتتاح مجمع عالی حکمت اسلامی در تالار نور مشهد اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله فیاضی دقایقی پیش در مراسم افتتاح مجمع عالی حکمت اسلامی در تالار نور مشهد اظهار کرد: یکی از افتخارات شیعه این است که از اولین روزهای تشکیل به علوم عقلی در کنار علوم نقلی بها داده شده است.

وی افزود: بزرگان ما یا از هر دو بهره‌مند بودند یا حداقل از یکی بهره‌مند و برای دیگری احترام قائل بودند.

رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی با بیان اینکه ما با عقل به وجود خدا و نبوت و عصمت امام پی می‌بریم، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم بگوییم عقل باید کنار گذاشته شود، زیرا حجت خدا کنار گذاشتنی نیست و ما باید به دنبال تفکر و تعقل نیز باشیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال 82 خاطرنشان کرد: ایشان در جمع اساتید علوم عقلی فرمودند که باید یک پایگاه برای علوم عقلی در حوزه قم وجود داشته باشد.

فیاضی ادامه داد: بر اساس بیانات رهبری اساتید حوزه در جلسه دست به کار شدند و اساسنامه‌ای نوشتند و به محضر سه استاد آیت‌الله جوادی آملی، آیت‌الله سبحانی و آیت‌الله مصباح رساندند و بعد از اعمال نظر این بزرگواران از آنها درخواست نمودند که نظرات عالی این مجمع را به عهده بگیرند و آنها نیز قبول کردند.

رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی اضافه کرد: امروز برای ما باعث افتخار است که در سایه نظرات این اساتید کارها را پیش می‌بریم و تصمیمات کلان با رای و نظر این بزرگواران انجام می‌شود.

فیاضی در ارتباط با مجمع عالی شعبه مشهد عنوان کرد: پس از گذشت سال‌ها از تشکیل مجمع عالی حکمت اسلامی اساتید بزرگواری که در مشهد بودند، پیشنهاد دادند مجمع عالی حکمت اسلامی در مشهد نیز شعبه داشته باشد.

وی ادامه داد:‌ برای این که این کار صورت پذیرفت به محضر آیت‌الله طبسی دعوت شدیم و بعد از ارائه گزارش و استقبال ایشان از دوستان خواهش نمودیم که مقدمات کار با جدیت آماده شود.

رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی به هدف تشکیل مجمع اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این مجمع این است که علوم عقلی در تمامی حوزه‌ها بارور شود و مرجعی برای این علوم در سایر حوزه‌ها وجود داشته باشد.

آیت‌الله فیاضی با بیان اینکه یکی از کارهای مجمع تشکیل جلسات اساتید در هر 15 روز یکبار است، یادآور شد: اساتیدی که شرایط عضویت در مجمع را دارند، هر 15 روز یکبار جلسه‌ای برگزار می‌کنند که در آن جلسه یکی از اساتید نظریه جدیدی را مطرح می‌کند و اساتید دیگر بعد از شنیدن صحبت‌های گوینده وارد بحث و گفت‌وگو می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این جلسات برکات بسیاری دارد و بر تقریب افکار بسیار موثر است.

انتهای پیام/7050/ب30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار