امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117637
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سیدعباس صالحی دقایقی پیش در مراسم افتتاح مجمع عالی حکمت اسلامی در تالار نور مشهد اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سیدعباس صالحی دقایقی پیش در مراسم افتتاح مجمع عالی حکمت اسلامی در تالار نور مشهد اظهار کرد: مجمع عالی حکمت اسلامی باید با نگاه ظرفیت علوم عقلی در حوزه‌های علمی شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت علوم عقلی بعد از انقلاب گسترده‌تر شد، افزود: شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در این زمینه وجود دارند که باید هم‌افزایی بین این افراد ایجاد شود.

صالحی با بیان اینکه مجمع عالی حکمت اسلامی با اشاره به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب شکل گرفته است، تصریح کرد: ظرفیت علوم عقلی در حوزه‌های علمی باید گسترش پیدا کند.

وی به اهداف مجمع اشاره کرد و افزود: نظریه‌پردازی‌ها، امتدادبخشی نظریات در علوم انسانی و پاسخگویی به نیازها و شبهات از اهداف مجمع عالی حکمت اسلامی است.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه بعد از جلسات اساتید در سال 82 با رهبر معظم انقلاب مجمع در سال 84 شکل رسمی پیدا کرد، افزود: به مرور با شکل‌گیری مجمع در قم و بحث گسترش شبهات، بنا شد شعبه‌ای از این مجمع در خراسان شکل گیرد.

وی ادامه داد: در سال گذشته جمعی از بزرگان به عضویت مجمع درآمدند و شورای موقتی برگزار شد که پس از گذشت یکسال از فعالیت‌های شورای موقت رایزنی با مسئولان استان صورت گرفت تا این شورا به رسمیت برسد و ما امروز شاهد افتتاح این شعبه در مشهد هستیم.

وی در پایان یادآور شد: مجمع خراسان همان نگاه مجمع قم را طی می‌کند و قصد ایجاد هم‌افزایی بین اساتید کشور را دارد.

انتهای پیام/7005/ب20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها