امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117640
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، Press Center یا جایگاه فعالیت خبرنگاران حوزه کتاب در نمایشگا‌های مختلف دنیا اغلب ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، Press Center یا جایگاه فعالیت خبرنگاران حوزه کتاب در نمایشگا‌های مختلف دنیا اغلب با امکانات خاص تدارک دیده می‌شود.

در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اغلب پیش از آغاز نمایشگاه کتاب ثبت نام از خبرنگاران رسانه‌های مکتوب و الکترونیک صورت می‌گیرد تا با توجه به تعداد اهالی رسانه مکان مناسب به همران تجهیزات ارسال خبر فراهم شود اما پرس سنتر یا همان جایگاه خبرنگاران معمولا در جای خوبی برپا نمی‌شود. یک سال به نیم طبقه دوم با آن همه مشکل و نبود سیستم منتقل شد و در برخی سالها در زیر زمین رواق اصلی مصلی برپا شد، ولی بازهم کاستی‌ها چشم نواز هستند.

تصویر زیر جایگاه فعالیت خبرنگاران را در داخل ایران و نمایشگاه کتاب تهران نمایش می‌دهد؛
قیاس میان Press Center در ایران و فرانکفورت

بنا بر این گزارش، نمایشگاه کتاب فرانکفورت از نظر تعداد ناشران و بازدیدکنندگان بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا محسوب می‌شود. این نمایشگاه 5 روزه، در اواسط اکتبر هر سال در نمایشگاه تجارت فرانکفورت در آلمان بر‌گزار می‌شود. 3 روز اول نمایشگاه به بازدیدکنندگان تجاری (متخصصان صنعت چاپ و نشر) اختصاص داشته و 2 روز آخر آن به روی عموم گشوده می‌شود.

در اتاق خبر نمایشگاه کتاب فرانکفورت امکاناتی چون دسترسی به تلفن، فکس، اتصال ISDN، اینترنت، Wi-Fi و ایستگاه‌های کاری PC مهیا شده است. همچنین آخرین اطلاعات نمایشگاه نیز از طریق یک ستاد خبری در اختیار خبرنگاران قرار می‌گیرد. 
 


 


 

در طول مدت برگزاری نمایشگاه، قریب به 7 هزار ناشر از 100 کشور جهان حضور می‌یابند و در این میان حدود  300 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها