امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117641
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «تروریسم» غربی اثر مرحوم روژه گارودی، اندیشمند و فیلسوف فرانسوی است که به ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «تروریسم» غربی اثر مرحوم روژه گارودی، اندیشمند و فیلسوف فرانسوی است که به بررسی عوامل پیدایش تفکر و دیدگاه مذهبی، فلسفی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی غرب در جهان امروزی می‌پردازد.

این کتاب در گروه غرب‌شناسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی توسط احمد نخستین و جعفر یاره ترجمه شده و اکنون توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه زیر چاپ رفته است. اثر مذکور در 512 صفحه قطع رقعی با قیمت 250 هزار ریال منتشر می‌شود و تا پایان مهرماه وارد شبکه توزیع کتاب کشور خواهد شد.
 


 

به گزارش فارس، «روژه گارودی» فیلسوف فرانسوی در دهه 1980 به دین اسلام گروید و دو سال پیش در سن 98 سالگی درگذشت. وی در سال 1996 در کتاب معروف خود با عنوان «اسطوره‌های بنیانگذار سیاست‌های اسرائیل» کشتار یهودیان توسط نازی‌ها را رد کرد و به دلیل انتقاد از هولوکاست در سال 1998 زندانی شد و 120 هزار فرانک فرانسه معادل 40 هزار دلار جریمه شد.

رهبر معظم انقلاب در نمازجمعه 23 اردیبهشت 1379 با اشاره به محاکمه و برخورد حکومت فرانسه با روژه گارودی که مدعی عدم کشتار یهودی‌ها از سوی آلمان نازی شده بود، فرمودند: «شما کجا دیده‌اید کسی بتواند در غرب علیه صهیونیسم حرفی بزند؟» و در ادامه، جسارت و شجاعت گارودی در در سخن گفتن علیه هولوکاست را تحسین کردند.

گارودی پس از سال‌ها تحقیق و تفحص در مسائل دینی، سیاسی و فرهنگی ادیان و اقوام مختلف، از فلسفه چین باستان تا فلسفه هند و ایران، و نیز بررسی تفکر و فلسفه یونان و روم باستان، به این نتیجه رسید که غرب، محصول یک حادثه بوده و تغذیه از منابع و دستاوردهای سایر اقوام و ملل دنیا از راه استعمار و استثمار آنها تیشه به ریشه بشریت زده و در حال سوق‌دادن دنیا به ورطه نابودی است.

او معتقد بود غرب برای رسیدن به اهداف خود از هر وسیله‌ای، حتی تروریسم، بهره می‌برد. به‌نظر گارودی، تنها راه نجات انسان بازگشت به تفکرات ناب انسانی و تعالیم اصیل دینی است. انسان مجبور است به شیوه‌های غلط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی غرب پایان دهد تا راه رستگاری را بازیابد.

وی می‌گفت: پول‌پرستی و نظام سرمایه‌داری غرب در حال نابود‌کردن ریشه‌های اخلاقی و انسانی بشریت است که دلیل اصلی آن را باید در دیدگاه‌های غرب و در زمینه‌های مختلف جست‌وجو کرد.

این مباحث در کتاب «تروریسم غربی» به تفصیل بررسی شده است.
 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار