امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117642
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به فرانکفورت، نشست اندونزی که مهمان ویژه سال آینده این نمایشگاه است صبح امروز برگزار شد.   * بوس: اندونزی امروز یک ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به فرانکفورت، نشست اندونزی که مهمان ویژه سال آینده این نمایشگاه است صبح امروز برگزار شد.
 
* بوس: اندونزی امروز یک کشور پویا جوان و فعال است

در ابتدای این دیدار یورگن بوس، رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: بعد از سه سفر به این کشور، میگویم این کشور یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است و صدها زبان در این کشور رایج است.

وی افزود: آنچه درباره اندونزی می‌دانستم محدود به دیدگاه های رسانه ای و تاریخ استعمار این کشور،  درگیری ها، کودتای نظامی و .... بود؛ اما این کشور امروز پویا، جوان و فعال است.

بوس گفت: شاید سال بعد که با کتاب های مختلف و ترجمه شده این کشور مواجه شویم تا بتوانیم این کشور در حال تغییر را به درستی بفهمیم.
* معاون وزیر فرهنگ اندونزی: تصویر متفاوتی از اندونزی را در نمایشگاه سال بعد ارائه می‌کنیم
 
در ادامه، وینو نویان، معاون وزیر فرهنگ اندونزی گفت: افتخار می‌کنیم که میهمان ویژه این نمایشگاه هستیم؛ اندونزی 1700 جزیره دارد و تنوع قومی و نژادی وسیعی برای معرفی و ارایه به جهان دارد.

وی افزود: فرهنگ کشور ما تحت تاثیر فرهنگ های مختلف بوده است؛ خوشحالیم که میتوانیم موقعیت ویژه استراتژیک کشورمان و تصویر متفاوتی از کشور خودمان را در نمایشگاه سال بعد ارایه کنیم؛ چنان که امسال با ارائه کتاب های متنوع تاریخی اشپزی و ... این کار را کردیم.

وزیر آموزش و پرورش اندونزی: کمبود بودجه داریم اما در نمایشگاه آینده با قدرت ظاهر می شویم

همچنین آنیم نایم، وزیر آموزش و پرورش اندونزی در این نشست گفت: برای معرفی فرهنگ و تاریخ غنی کشور، نیاز به بانی و سرمایه گذاری داشتیم که وزارت آموزش و پرورش مسئول این کار شده است.

وی افزود: در حالی که میدانیم بودجه‌مان را برای تعلیم و تربیت فرزندانمان نیاز داریم، میدانیم که باید کشورمان را به جهان معرفی کنیم.

نایم گفت:  گرچه با چالش های داخلی و مشکلات بودجه و انتخابات ریاست جمهوری مواجه هستیم اما تلاش می‌کنیم در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت سال بعد قدرت مند ظاهر شویم
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها