امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117651
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به نمایشگاه فرانکفورت، برنامه روز ایران همراه با ضیافت ناهار در غرفه مجتمع جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در این ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به نمایشگاه فرانکفورت، برنامه روز ایران همراه با ضیافت ناهار در غرفه مجتمع جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این مراسم ابتدا  کتاب کتایون ریاحی و سپس کتاب سیدمهدی شجاعی و سارا سالار رونمایی شد، این رونمایی‌ها در حالی برگزار شد که جمعیت زیادی در غرفه ایران حضور داشتند.
 استقبال از رونمایی کتاب سید مهدی شجاعی حجم گسترده‌ای از علاقه مندان را به غرفه کشانده بود، گرچه برنامه با ضیافت ناهار به اتمام رسید اما از اجرای موسیقی زنده و جوانب دیگر کار خبری نبود.

در این مراسم مسئولان بخش بین الملل نمایشگاه فرانکفورت، رئیس نمایشگاه کتاب پاریس و تنی  چند از مسئولان نمایشگاه فرانکفورت شرکت کردند.
 ضیافت ناهار به سبک  ایرانی انجام شد و کباب و جوجه کباب در ضیافتی کوچک و فرهنگی با حضور مسئولان غرفه ایران به خوبی برگزار شد هرچند در کنار این ضیافت محمود آموزگار دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان و علیرضا ربانی مدیر انتشارات غزال مشغول فعالیت بسیار بودند و مذاکرات را جدی پیگیری کردند.

در این راستا از سایر بخش های نشر ایران همچون کودک و نوجوان و زنان ناشر همه در غرفه ایران حاضر شدند و روز ایران برپا شد.
 


 

به گزارش فارس، همچنین نسخه آلمانی کتاب من احتمالا گم شده ام سارا سالار عصر امروز در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار شد.

ربانی، مدیر آژانس ادبی غزال در این مراسم گفت: در نمایشگاه سال گذشته با انتشارات کرشایم درباره ترجمه به توافق رسیدیم و مراحل کار و همکاری به خوبی انجام شد.
 
مدیر آژانس ادبی غزال در ادامه در خصوص سابقه نویسنده این کتاب صحبت کرد.
 
*کرشان: به ادبیات ایران بسیار علاقه مند هستم
 
همچنین کرشان، مسئول انتشارات کرشایم در این مراسم گفت: این نخستین کتاب من است که از فارسی به انتشار رسیده است؛ به ادبیات ایران بسیار علاقه مند هستم و بسیار خرسندم که این کتاب را منتشر کردیم، بسیار به این کتاب علاقه‌مند هستم.
 
وی افزود: انتشارات ما تنها پذیرای کتاب هایی است که شخصا به ان ها علاقه مند باشم.

کراشان گفت: این کتاب یک هفته پیش منتشر شده است و در طی همین مدت کوتاه با استقبال خوبی مواجه شده است و دوست دارم به مردم المان، ایران جدید، مدرن و مردم فعلی و فرهنگشان را معرفی کنم.
 
وی بیان داشت:  این رمان یک رمان مدرن ایرانی است و متن روان و جالبی داشت  و زیبایی اش در این بود که در ذهن خواننده سوالاتی را ایجاد میکند ولی به این سوالات پاسخ نمی گوید.
 
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها