امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117669
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۱
تعداد بازدید: 49
علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سئوال که آیا اخذ مالیات بر عایدی ...

علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سئوال که آیا اخذ مالیات بر عایدی مسکن را مجددا در مجلس پی‌گیری خواهید کرد، گفت: زمانی که لایحه ای یا طرحی در مجلس رای نمی‌آورد، تا شش ماه از دستور کار خارج می‌شود و نمی‌توان آن را پی‌گیری کرد، اما ظاهرا طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارائی در تلاش است تا این موضوع در لایحه خروج غیرتورمی از رکود دیده شود.

وی افزود:وزیر اقتصاد موافق اخذ مالیات از عایدی مسکن است، بنابراین تصور می‌کنم که طیب نیا دیدگاههای بهتری نسبت به سایر وزرا درباره گرفتن مالیات از عایدی مسکن داشته باشد.

نماینده مردم سمنان در پاسخ به این سئوال که برخی از مخالفان این لایحه عنوان می‌کنند که اخذ مالیات از عایدی مسکن موجب افزایش قیمت مسکن می‌شود، ادامه داد: به هیچ وجه این لایحه موجب افزایش قیمت نمی‌شود، چرا که این طرح در سایر کشورها در حال انجام است و حتی 40 تا 60 درصد از عایدی سرمایه به عنوان مالیات دریافت می‌شود.

خسروی ادامه داد: در پیشنهادی که ارائه شد، مقرر شده بود که در سال اول 2،5 درصد مالیات گرفته شود و بعد از 12 سال به 28 درصد برسد.

*3 هزار پروژه نیمه تمام عمرانی/دولت قول داده امسال 300 پروژه به بهره برداری می رسد

عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این سئوال که چه میزان پروژه نیمه تمام عمرانی وجود دارد گفت:حدود 3 هزار پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد که مقرر شده دولت امسال 300 پروژه با پیشرفت 80 درصد و بیشتر را به بهره‌برداری برساند.

وی افزود: نوبخت اعلام کرده که 100 درصد اعتبارات پروژه های عمرانی را تخصیص داده است، اما وقتی تحقیق می کنیم، می‌بینیم که تنها 40 درصد اعتبارات تخصیص پیدا کرده است.

وی ادامه داد:به هر حال اگر هم اعتبارات ابلاغ شده باشد، وزیر امور اقتصادی باید ببیند در خزانه اعتبار وجود دارد یا خیر، بنابراین باید اعتبارات ابلاغ شده تخصیص پیدا کند تا کارها با سرعت انجام شود.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار