امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117681
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 272
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -نفیسه اسماعیلی: روز دوم نمایشگاه کتاب فرانکفورت نیز با همه برنامه‌هایش سپری شد و شاید برای ایرانی یکی از روزهای ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -نفیسه اسماعیلی: روز دوم نمایشگاه کتاب فرانکفورت نیز با همه برنامه‌هایش سپری شد و شاید برای ایرانی یکی از روزهای خوب بود چرا که غرفه جمهوری اسلامی ایران شور دیگری داشت.

هر کشور اغلب در عصر یکی از روزهای برپایی نمایشگاه مهمانی سنتی خاصی برگزار می‌کند که روز ایران هم از آن جمله بود. رونمایی از چند کتاب، پذیرایی از مهمانان ، میزبانی از رییس نمایشگاه کتاب پاریس و مذاکرات فشرده جلوه‌ای دیگر به این نمایشگاه و غرفه تجمیعی ایران داد.
 
در این روز سیدمهدی شجاعی، هوشنگ مرادی کرمانی و کتایون ریاحی در غرفه ایران حضور پیدا کردند و از ترجمه آثارشان به زبان آلمانی رونمایی شد. حضور چهر‌های سرشناس ادبی و هنری در غرفه ایران باعث شلوغ شدن غرفه ایران در روز دوم نمایشگاه کتاب فرانکفورت شده بود.
 
در روز دوم نویسنده پرفروش ترین کتاب سال هم که به فرانکفورت آمده بود نشستی با دوستدارانش داشت، کتابش را امضا کرد و عکس یادگاری ثبت شد.
 
نکته جالب در نمایشگاه کتاب فرانکفورت زمان بازدید عموم مردم است که از فردا آغاز می شود و انتظار می‌رود ازدحام بیشتری را در سالن‌های برگزاری شاهد باشیم.

این روزها متخصصان برای مذاکره در نمایشگاه حضور می یابند و کمتر از جوانان و نوجوانان و کودکان چهره‌ای دیده می شود، سالن‌های بزرگ، تمهید ماشین‌های عمومی جهت حمل و نقل در حاشیه سالن‌ها و البته آسان‌برهای سطحی نمایشگاه از نکات فابل توجه است.
گفت‌وگوی خبرنگاران با رئیس نمایشگاه کتاب پاریس

 
در سطح شهر کمتر تبلیغاتی برای نمایشگاه فرانکفورت به چشم می‌خورد گویی اصلا نمایشگاهی برگزار نمی‌شود، البته این نمایشگاه به صورت ویژه از سوی شبکه تلویزیونی ZDF  آلمان پوشش داده می‌شود و گزارش‌های زنده‌ای در طول روز از این نشست‌ها مخابره می‌شود.

نکته جالب دیگر اینکه ایستگاه‌های مترو و ورودی آنها به نمایشگاه ختم می‌شود و تردد کنندگان با مشکلی مواجه نمی‌شوند.

موضوع دیگر سالن ورودی نمایشگاه است که در بدو ورود هر فردی وسایل افراد بازرسی کامل صورت گرفته و از بازدید کننده درخواست کارت ورود می‌شود. این کارت‌ها باید پیش از نمایشگاه خریداری می‌شد تا با آن ورود ممکن شود.
 
اهالی رسانه هم باید پیش از آغاز درخواست کارت (خبرنگاری) پرس می‌دادند تا با صدور این کارتها بتوانند از هر ورودی راحت تردد کنند. روز دوم در حالی به پایان رسید که اندونزی به عنوان مهمان ویژه سال آینده معرفی و نشست خبری آن برگزار شد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار