امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117683
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 75
همایون حائری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: در حال حاضر 30 میلیون مشترک برق در کشور داریم و سالانه یک میلیون ...

همایون حائری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: در حال حاضر 30 میلیون مشترک برق در کشور داریم و سالانه یک میلیون و 500 هزار مشترک نیز به این میزان افزوده می‌شود، بنابراین باید علاوه بر افزایش ظرفیت نصب شده برق در کشور، میزان تلفات برق در شبکه را نیز کاهش دهیم.

وی افزود: در حرکت جهادی تلاش داریم میزان تلفات را در پایان سال 94 به زیر 10 درصد کاهش دهیم، به همین منظور برنامه‌های عملیاتی طرح ملی کاهش تلفات برق را تدوین کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه با اجرای این طرح تلفات شبکه برق کشور به کمتر از درصد می‌رسد، خاطر نشان کرد: محورهای اصلی کاهش تلفات را کاهش و یا حذف شعاع تغذیه و تغییر نقطه تولید و تحویل برق، مهندسی مجدد شبکه های توزیع، ارتقاء و بهبود لوازم اندازه گیری و مقابله با دستکاری کنتورها، ارتقای سنجش پذیری الکتریکی در شبکه و ارتقای کیفیت تجهیزات شبکه‌های توزیع خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توانیر بر ضرورت جدیت و هماهنگی مدیران عامل شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق برای رسیدن به هدف تعیین شده تأکید کرد و افزود: هرگونه مسامحه در اجرای طرح‌های مصوب کمیته کاهش تلفات غیر قابل پذیرش و گذشت خواهد بود.

حائری اظهار امیدواری کرد: این میثاق تا اجرای کامل طرح پا برجا بماند و طی برنامه تدوین شده تلفات شبکه برق به کمتر از 10 درصد برسد.

وی درباره اقدامات صورت گرفته برای کاهش هدر رفت تلفات در شبکه نیز اضافه کرد: پنج سال گذشته میزان تلفات 23 درصد بوده است که با اقدامات انجام شده این میزان به 15 درصد رسیده است.

حائری در مورد تعمیر و نگهداری نیروگاه‌ها گفت: شاهکاری که امسال در صنعت برق رخ داد، این بود که تعمیر و نگهداری نیروگاه‌ها از شهریور ماه سال گذشته آغاز و حدود 81 هزار مگاوات تعمیر و نگهداری شد و این امر موجب شد، امسال با خاموشی‌ به خاطر تعمیرات مواجه نشویم.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها