امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117696
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر دروبیشفسکی» سخنگوی وزارت امور اضطراری روسیه آخرین آمار پناه‌جویان اوکراینی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر دروبیشفسکی» سخنگوی وزارت امور اضطراری روسیه آخرین آمار پناه‌جویان اوکراینی مستقر در اردوگاه‌های اسکان موقت روسیه را با خبرنگاران در میان گذاشت؛ وی گفت که 33 اوکراینی بزرگسال به همراه 15 هزار کودک در این پناه‌گاه‌ها زندگی می‌کنند.

بر اساس گفته‌های دروبیشفسکی که امروز جمعه در خبرگزاری ایتارتاس منتشر شد، در این پناه‌گاه‌ها به غیر از خدمات اسکانی، به دیگر آوارگانی که قصد اسکان ندارند، خدمات پزشکی نیز ارائه می‌شود؛ گفته‌های این مقام روس حاکی از ارائه خدمات درمانی به 190 هزار پناه‌جوی اوکراینی است.

در همین حال، «الکساندر لوکاشویچ» سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین نیز اعلام کرد که در درگیری‌های چند ماهه اخیر میان استقلال‌طلبان و ارتش اوکراین 3 هزار نفر کشته و 8 هزار نفر زخمی شده‌اند.

چند روز پیش سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی، نسبت به نقض حقوق بشر توسط گروه‌های شبه‌نظامی مرتبط با ارتش اوکراین اعتراض کرد. «گارد ملی اوکراین» یکی از اصلی‌ترین گروه‌های شبه‌نظامی طرفدار کی‌یف و مظنون اصلی در پرونده زنده به گور کردن ده‌ها غیرنظامی در اطراف دونتسک است.

لوکاشویچ همچنین گفته که ارزیابی‌ها نشان‌دهنده نزدیک بودن شرایط انسانی شرق اوکراین به یک «فاجعه انسانی» است و با در نظر گرفتن شروع فصل سرد در این منطقه، تحقق این فاجعه دور از انتظار نیست.

میانگین دمای هوا در ماه اکتبر در شرق اوکراین، 6 درجه سانتیگراد است.

پس از روی کار آمدن دولت غربگرا در اوکراین، مردم شرق این کشور که اکثرا روس‌تبار هستند درصدد خودمختاری برآمدند، حرکتی که به درگیری با ارتش، کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان، آواره شدن صدها هزار نفر و حتی انهدام چندین فروند جنگنده اوکراینی منجر شد و هنوز هم قرارداد صلح دائمی برای پایان دادن قطعی به این درگیری‌ها و مشخص شدن تکلیف این مناطق منعقد نشده است.

یکی از تبعات اصلی این درگیری‌ها برای کی‌یف، جدا شدن شبه‌جزیره کریمه از اوکراین و الحاق ‌آن به جمهوری فدراتیو روسیه بود؛ منطقه‌ای استراتژیک در سواحل دریای سیاه که در سال 1954 و به مناسبت سیصدمین سالروز پیوستن اوکراین به اتحاد جماهیر شوروی، به عنوان «هدیه»  به اوکراین واگذار شده بود. با مشاهده اولین جرقه های درگیری در شرق اوکراین، مردم این منطقه در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1392، به پای صندوق‌های رأی آمدند و با دادن رأی قاطع 96.77 درصدی، به الحاق زادگاه خود به روسیه «بله» گفتند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها