امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117698
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حال حاضر طرح توسعه فاز 17 و 18 پارس جنوبی یکی از پروژه های اولویت دار صنعت نفت است، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حال حاضر طرح توسعه فاز 17 و 18 پارس جنوبی یکی از پروژه های اولویت دار صنعت نفت است، به طوری که مسئولان وزارت نفت بارها اعلام کردند با بهره برداری از این فاز قرار است روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز به تولیدات کشور از طریق این مخزن مشترک گازی افزوده شود.

شنیده ها حاکی از ان است مدتی است، یکی از مدیران اسبق شرکتهای تابع شرکت ملی نفت ایران به عنوان مدیرعامل یکی از شرکتهای پیمانکار طرح توسعه فاز 17 و 18 منصوب شده است که حتی توسط دستگاه های نظارتی تحت پیگرد قرار گرفته بود.

این مدیر تازه منصوب شده اخیرا جابه جایی‌های گسترده‌ای که در این شرکت انجام داده و استخدام افراد جدید با حقوق‌های چندین میلیون تومانی که به گفته برخی از کارکنان و مدیران، از گروه آشنایان این مدیرعامل جدید هستند، موجبات این امر را فراهم کرده که نباید به طرح توسعه فاز 17 و 18 پارس جنوبی و رسیدن گاز آن به دست مصرف کنندگان در زمستان سال جاری زیاد دلخوش کرد.

زیرا این افراد کمترین سابقه را در حوزه بالادستی صنعت نفت داشته و یا به طور کلی از سابقه فعالیت در این حوزه بی‌بهره هستند.

تغییرات لزوما به معنای بدتر شدن اوضاع در یک مجموعه نیست، ولی شنیده شده است یکی از مهمترین دلایل انتصاب آشنایان این مدیر جدید در سمت های مختلف مدیریتی در مجموعه این شرکت، تسهیل و تسریع در اخذ مجوز و مصوبات لازم از هیئت مدیره این شرکت پیمانکاری است که تاکنون نیز فایده ای برای توسعه این فاز در بر نداشته است.

در کنار ین انتصابات برخی از امکانات این شرکت پیمانکاری هم به صورت اختصاصی در اختیار مدیران جدید که از دوستان مدیرعامل هستند، قرار داده شده است.

این گزارش در پایان تصریح می کند به نظر می رسد مجموعه وزارت نفت قبل از آنکه فرصت را برای توسعه این فاز از دست بدهد، می‌تواند اقدامات اساسی خود را از هم اکنون برای پیگیری این موضوع آغاز کند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها