امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117707
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صالح مسلم رئیس حزب کارگران کردستان سوریه در گفت‌وگو با تلویزیون المیادین با اشاره ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صالح مسلم رئیس حزب کارگران کردستان سوریه در گفت‌وگو با تلویزیون المیادین با اشاره به اینکه

ترکیه باید با اعتراضات مسالمت آمیز کردها با شکل مسالمت آمیزی برخورد کند، تاکید کرد که داعش تهدیدی برای ترکیه هم هست.

وی با بیان اینکه ترکیه پیش شرطی را برای کمک به کردها در شهر عین العرب (کوبانی) نکرده تصریح کرد که داعشی‌ها کردها را در همه جا هدف قرار می‌دهند.

صالح مسلم در ادامه با اشاره به اینکه جامعه جهانی در قضیه کوبانی درحال گزینشی همدردی کردن با کردهاست که این تردید برانگیز است، گفت: کوبانی در معرض قتل عام جمعی توسط داعش قرار گرفته است.

رئیس حزب کارگران کردستان سوریه با بیان اینکه ترکیه مانع از ارسال کمک به کردها در کوبانی می‌شود، اظهار داشت که داعش تنها چند صد متر با مرکز شهر کوبانی فاصله دارد و اخبار تائید نشده حاکی از آن است که 40 درصد شهر در اختیار داعش است.

وی در ادامه از مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق خواست تا با استفاده از رابطه اش با آمریکا برای کمک به مردم در کوبانی وارد عمل شود و افزود: ما تلاش می‌کنیم چاقو را از روی گلو خود برداریم.

صالح مسلم در ادامه با رد طرح ترکیه برای ایجاد منطقه حائل در خاک سوریه، ابراز داشت که هر منطقه حائلی در سوریه باید با اجازه بین المللی باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها