امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117712
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به نمایشگاه کتاب فرانکفورت، جین تلر، مسئول برگزاری نشست‌های سرای نویسندگان در این نمایشگاه در نشست «بررسی موضوعات سیاسی ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به نمایشگاه کتاب فرانکفورت، جین تلر، مسئول برگزاری نشست‌های سرای نویسندگان در این نمایشگاه در نشست «بررسی موضوعات سیاسی از دید نویسندگان» با اشاره به حضور بیشتر نویسندگان در نشست‌های این بخش و کارگروه‌ها آن، گفت: ما به دنبال همه موضوعات و ایده‌های جالبی بودیم که در این بحث‌ها وجود داشت باشد.

وی با اشاره به برخی موضوعات این نشست‌ها، افزود: اروپا باید بپدیرید که ما مرکز پذیرش مهاجرین هستیم و تنها با پذیرفتن قواعد زندگی چند فرهنگی می‌توانیم در کنار هم زندگی کنیم.

تلر به پیچیدگی‌های موجود در جهان، اشاره کد و ادامه داد: ممنوعیت مردم و نویسندگان از سیاست مشکل‌آفرین است و تنها در صورتی می‌توانیم به موفقیت برسیم که شاهد مشارکت همگانی باشیم.

تلر به دیگر موضوعات نشست‌های این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: موضوعات متعددی مطرح شده که مثلا چگونه مردم باید بیاموزند که به فرهنگ‌های متفاوت احترام بگذارند و چگونه می‌توانیم در میان فرهنگ‌های متفاوت و سبک‌های زندگی متفاوت در کنار هم زندگی کنیم.

وی با بیان اینکه درباره وضعیت مهاجران نیز صحبت کرده‌ایم، افزود: در این باره به این نتیجه رسیدیم که باید توان خود را برای بهبود زندگی کسانی که به خاطر شرایط سخت به اروپا آمده‌اند، به کار گیریم و در این باره به بررسی وضعیت اقتصاد جهانی که عامل اصلی مهاجرت‌هاست پرداختیم.

تلر ضمن انتقاد از سیستم کاپیتالیسم بین‌الملل، تصریح کرد: این سیستم باید اصلاح شود و یا شاید و چه بسا باید این مدل تغییر کند چراکه عامل اصلی این آشفتگی‌ها مسائل اقتصادی است.

مسئول برگزاری نشست‌های سرای نویسندگان نمایشگاه فرانکفورت با بیان اینکه دموکراسی در جوامع خریدنی نیست و نباید تصور کنیم که این شیوه تنها شیوه ممکن سیاسی است، تاکید کرد: شاید باید به دنبال مدل‌های جایگزین باشیم چراکه دموکراسی حقیقی نیز در دنیا نداریم و الزاما این مدل برای همه جوامع پاسخگو نیست.

تلر خواستار تاسیس وزارت صلح در همه کشورها شد و افزود: معتقدیم همانطور که وزارت دفاع داریم باید به ازای هر دلاری که برای امور نظامی خرج می‌شود یک دلار نیز به ازاری آن خرج صلح شود.

جین تلر بحث منابع طبیعی کشورها را موضوع مورد بحث دیگر نشست‌های فرانکفورت اعلام کرد و گفت: این منابع باید توسط خود کشورها و نه توسط شرکت‌های خارجی، استخراج و مصرف شوند.

وی با بیان اینکه در خصوص برده‌داری نوین نیز صحبت شده، افزود: ما خواهان پایان برده‌داری حقیقی‌ئی هستیم که امروز در اروپا وجود دارد چراکه امروز انسان‌ها در بسیاری از کشورها به فروش می‌رسند و قاچاق اعضای انسان در بیشتر کشورها رایج است وخواهان پایان این ماجرا هستیم.

تلر در پایان عنوان کرد: بیانیه نهایی این کمپین هنوز منتشر نشده و هنوز در حال بحث و برررسی هستیم و به زودی آن را منتشر می‌کنیم.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار