امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11772
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۸
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتوی، با آنکه دلار آمریکا همچنان ذخیره ارز خارجی مرجح است، تحلیل جدیدی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتوی، با آنکه دلار آمریکا همچنان ذخیره ارز خارجی مرجح است، تحلیل جدیدی از صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که جایگاه این ارز به کمترین حد خود طی 15 سال گذشته رسیده است.

«دیک باو»، معاون رئیس تحقیقات اوراق قرضه در بازارهای سرمایه رافرتی می‌گوید در حالی که در حال حاضر از 6 تریلیون دلار ذخائر  خارجی که در اختیار بانک‌های مرکزی دنیا است، 62 درصد آنها به دلار است، درصد واقعی کل نقدینگی دلار از 90 درصد در سال 1952 به حدود 15 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

دیک باو می‌گوید: «در کل، بسیاری از مردم معتقد نیستند که دلار آمریکایی سقوط خواهد کرد اما این اتفاق رخ خواهد داد. این تنزل ارزش ممکن است در دوره کوتاهی بین 5 تا 10 سال رخ دهد.»

افت جایگاه دلار به عنوان ذخیره ارزی مرجح تنها به معنی وارد آمدن ضربه‌ای نمادین به جایگاه اقتصادی آمریکا نیست. با توجه به اینکه کسری بودجه سالانه آمریکا بیش از 1 تریلیون دلار است، افت دلار در برابر ارزهای دیگر به این معنی است که این کشور باید برای باز گرداندن بدهی‌اش با مشکلات بیشتری مواجه شود.

باو می‌گوید بن‌بست‌های مالی در کنگره بر سر بودجه فدرال و قطع شدن اجباری فعلی بودجه‌ها باعث سلب اعتماد از وضعیت مالی آمریکا شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها