امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117732
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد با تاکید بر اینکه در نظام اسلامی ایران بر ...

به گزارش خبرنگار فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد با تاکید بر اینکه در نظام اسلامی ایران بر حسب باورمندی شیعیان محور در رهبری ولایت فقیه، رهبری مرامی است اظهار کرد: کسی که در عرصه دینی نتواند جامعه را رهبری کند در عرصه سیاسی هم نمی‌تواند جامعه را رهبری کند.

وی با اشاره به اینکه رهبری مرامی در تمامی دوران‌ غیبت امام زمان(عج) قابل تحقق است، گفت: نظام جمهوری اسلامی نظامی است که بر پایه و مرام دینی تشکیل شده است و این نظام معلول فداکاری‌های مردم ‌شهید ‌داده ایران است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه در نظام دینی محور قطعی، رهبری مرامی است و رهبری سیاسی پیرو این نوع از رهبری است خاطرنشان کرد: امسال هفته‌ نیروی انتظامی با هفته ولایت و امامت مقارن شده است.

وی با اشاره به تقارن هفته نیروی انتظامی با هفته ولایت، اظهار کرد: این تفاهم برحسب تصادف نیست، بلکه پیامی دارد و نشان می‌دهد که نیروی انتظامی تنها یک بخش از مسئولیتی که دارد تأمین امنیت اجتماعی مردم در عرصه جامعه است.

این مسئول تأکید کرد: نیروی انتظامی در نظام جمهوری اسلامی یک نیروی مسلح در تحت فرماندهی ولی امر مسلمین جهان و ضامن اجرای ارزش‌های ولایت در جامعه ولایی ماست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی باید امنیت ارزش‌های ولایی را در جامعه تأمین کند، بیان کرد: حدود الهی باید در جامعه اقامه و ارزش‌های دینی نیز باید در جامعه حاکم شود که تحقق این امور بخشی از وظایف نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی است.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: ماهیت پلیس در نظام جمهوری اسلامی در ارتباط با ضرورت حفاظت از ارزش‌های دینی این نیرو را از سایر نیروهای مسلح دیگر کشورها متفاوت می‌کند.

وی ادامه داد: وظیفه اصلی نیروی انتظامی اجرای ارزش‌های الهی و جلوگیری از هرگونه پرده‌دری است که بخواهد به ارزش‌های دینی و اسلامی هتک کند.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: این مسئله بعد از 35 سال تجربه نظام اسلامی ثابت شده است که جریان کفر جهانی برای براندازی اسلام فقط به سراغ ایران می‌آید و هم با فتنه‌گری و هتک ارزش‌های دینی و هم با توطئه‌های خارجی به دنبال تحقق اهداف خود است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال این است تا با از ‌بین ‌بردن جمهوری اسلامی، اسلام را از بین ببرد، عنوان کرد: امروز سیبل همه توطئه‌های منطقه، جمهوری اسلامی است. اینکه ائتلاف ضد داعش ایجاد می‌کنند، در حالی که خودشان این گروه تروریستی را ساخته‌اند، دلیلی است که نشان می‌دهد استکبار به دنبال از بین بردن جمهوری اسلامی است.

وی عنوان داشت: استکبار جهانی حساب نمی‌کند که مردم دنیا چشم و گوش دارند و می‌بینند که داعش را خودشان به وجود آورده‌اند و بعد می‌گویند هم‌پیمانان ما داعش را به وجود آورده‌اند. اگر هم هم‌پیمانان شما داعش را به وجود آورده باشند، قطعاً بدون اجازه ارباب خود این کار را نخواهند کرد و این معلوم است که هم ایجاد داعش و هم تشکیل ائتلاف برای مبارزه با آن، فتنه و توطئه دشمن است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه داعش در زمانی که اقتدار داشت برای تصرف کوبانی اقدامی نکرد، ادامه داد: امروز که اقتدار آنها شدیداً تضعیف شده است به فکر تصرف کوبانی افتاده‌اند. بدون شک آنها به دنبال این هستند که به محض نزدیک شدن به مرز ترکیه با تانک‌های خود در سوریه اقدام نظامی انجام دهند و به وسیله مزدور ترکیه و پول عربستان، سوریه تصرف شود.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: نتیجه این تصرف این بشود که ایران به بهانه دفاع از این دو کشور تصرف شده وارد میدان شود و داخل کشور از نیروهای دفاعی خالی شده و نیروهای داعش نیز از راه‌های دیگر وارد ایران شده و نسبت به کشتار وحشیانه مسلمانان اقدام کنند، اما نمی‌دانند که ایران رهبری حکیم دارد و با قدرت، نیروهای مسلح را فرماندهی می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: فرماندهان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی عناصر خاک خورده دفاع مقدس هستند و ملت ایران نیز ملتی زنده و با رشد سیاسی هستند که به لطف خداوند این فتنه هم خاک و خاکستر خواهد شد.

انتهای پیام/70005/ذ40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها