امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117741
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در همایش رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور در مشهد با بیان اینکه قوه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در همایش رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور در مشهد با بیان اینکه قوه قضاییه نیاز به نیروی انسانی خوب برای اجرای عدالت در کشور دارد، اظهار کرد: اگر نیروی انسانی خوب، سالم و به ویژه عالم داشته باشیم می‌توانیم به وظایف خود به خوبی عمل کنیم.اما اگر نیروی انسانی خوب در قوه قضاییه وجود نداشته باشد به خوبی نمی‌توان از بودجه کافی که در اختیار قرار می‌گیرد استفاده کرد.

این مسئول با بیان اینکه یکی از اهداف مهم همه انبیای خداوند تحقق عدالت در جامعه بوده است، خاطرنشان کرد: قوه قضاییه وظیفه اجرای عدالت را برعهده دارد و اگر این امر تحقق یابد مدینه فاضله‌ای که وعده شده تحقق پیدا می‌کند.

وی با تأکید بر نقش قوه قضاییه در تحقق عدالت ابراز داشت: قانون اساسی وظیفه سنگین تحقق و اجرای عدالت در سطح جامعه را برعهده قوه قضاییه قرار داده است. جمهوری اسلامی ایران که همه آرزوی آن را داشتند با نظامی الهی برپا شد و سه بُعد آن را تشکیل داد که در میان آنها قوه قضاییه با مسئولیت اجرای عدالت در جامعه یکی از این ابعاد است.

اژه‌ای افزود: قوه قضاییه اگر بخواهد در اجرای عدالت و وظیفه خود موفق شود نیازمند برنامه و نیروی انسانی خوب و عالم است اما در این بین عامل انسانی رکنی اساسی است که باید به آن توجه شود.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: مهم‌ترین رکن موفقیت هر دستگاهی به ویژه دستگاه قضا عامل انسانی است و این به درستی ساخته نمی‌شود جز با الهام گرفتن از فرهنگ ناب اسلامی و انسان تربیت شده اسلام ناب می‌تواند دنیا را متحول کند و عالم را تغییر دهد.

وی ادامه داد: در فرهنگ اسلامی انسان‌هایی توانسته‌اند تحول‌آفرین باشند که برمبنا و پایه اسلام ناب محمدی تربیت شده‌ باشند که نمونه عینی آن حضرت امام راحل (ره) بودند که همیشه تأکید داشتند خون بر شمشیر پیروز است و این تأکید ایشان بر پایه و مبنای فرهنگ استوار بود.

 این مسئول با اشاره به اینکه انقلاب جمهوری اسلامی با انقلاب فرهنگی از مرزهای کشور فراتر رفت و استخوان‌های پوسیده نظام شاهنشاهی را در هم شکست امروز دشمن هرچه تلاش کرده که انقلابی که برمبنای فرهنگ استوار شده را از صحنه روزگار محو کند، نتوانسته است و هر روز شاهد فراگیرتر شدن آموز‌ه‌های انقلاب اسلامی هستیم.

اژه‌ای ابراز داشت: ‌ایران اسلامی به دنبال امپراتوری نیست بلکه به دنبال نشر معارف اسلام و حقیقت به دنیا است بدون شک این گسترش انقلاب فرهنگی ایران بود که مردم لبنان توانستند در جنگ 33 روزه پیروز شوند، مردم فلسطین هم بیش از 60 سال مذاکره می‌کنند اما به انقلاب فرهنگی معتقد نیستند.

وی با تأکید بر ضرورت شناخت جایگاه فرهنگ در حوزه‌های مختلف ادامه داد: امروز با حجم گسترده‌ای از پرونده‌‌های قضایی مواجه هستیم و حتی در برخی از موارد در دستگاه قضایی برخی اقدامات ناصحیح رخ می‌دهد که اگر به دنبال فائق آمدن بر همه این مشکلات و اتفاقات باشیم باید به مسئله فرهنگ و تربیت اسلامی توجه ویژه کنیم.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: کار فرهنگی نباید تنها در محدوده خود ما منحصر شود بلکه باید سایر محدوده‌ها نیز را در برگیرد و تحقق آن منجر به این می‌شود که ما اسوه و الگوی دیگران شویم.

انتهای پیام/7005/خ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها