امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117744
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره نامگذاری پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی به نام « ولایت مداری ...

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره نامگذاری پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی به نام « ولایت مداری و حاکمیت ارزش های اسلامی و جامعه ایمانی» گفت: ولایتمداری و نیروی انتظامی دو واژه‌ای است که به هیچ امکان تفکیک‌پذیر از همدیگر نیست و از آنجایی که حضور نیروی انتظامی در جامعه یکی از بارزترین نمادهای حاکمیتی در داخل و خارج از کشور است رفتار و عملکرد آنان بسیار مهم و خطیر است.

وی افزود: به نظر می‌آید که ولایتمداری در نیروی انتظامی به معنای آن است که منویات مقام معظم رهبری به عنوان آیینه تمام نمای حاکمیتی دیده شود و گاهی ممکن است یک مامور ناجا در اثر یک رفتار منطقی و درست جذابیت دین اسلام، رهبری و ولایت را به مردم منتقل کنند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین هر عملکرد مثبتی که از نیروی انتظامی دیده می‌شود نماد حاکمیت است و بر‌می‌گردد به رهبری و نظام و عکس آن هم موجود است. تمام رفتار‌ها و حرکات و حضور افراد نیروی انتظامی می‌تواند اثرات خاصی در جامعه داشته باشد.

اسفنانی ادامه داد: اگر چه قدم های خوبی برای رشد نیروی انتظامی چه از حیث امکانات و چه از حیث تجهیزات و نیروی انسانی برداشته شد ولی به نظر ما هنوز با جایگاه اصلی خودش فاصله دارد.

وی اظهار داشت: ما نمی‌توانیم نیروی‌انتظامی را دارای وظیفه برای بردن افراد به سوی ارزش‌های اسلامی و جامعه ایمانی بدانیم. آنچیزی که مهم است عملکرد ناجا است. یک عمل درست از این افراد این را ثابت می‌کند که کسانی که تحت لوای جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند انسان‌های ارزشی و پایبند به اسلام هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار