امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117747
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: هم‌اکنون ...

حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: هم‌اکنون 18 هزار و 200 مشاور و 57 هزار معاون و مربی پرورشی رسمی در کشور به همراه 5 هزار مربی قرآنی در آموزش و پرورش داریم.

وی با اشاره به نسبت دانش‌آموز به مربی پرورشی در مدارس کشور، تصریح کرد: در نسبت دانش‌آموز به مربی پرورشی کمبود داریم؛ یعنی بر اساس نرم 8 هزار مربی امور تربیتی در مدارس کمبود داریم.

کفاش افزود: دانشگاه فرهنگیان امسال در رشته پرورشی و امور تربیتی و مشاوره 1800 نفر پذیرش داشته است؛ این تعداد از چهار سال بعد به مدارس ورود می‌کنند؛ فکر می‌کنم کمترین مشکل را در حوزه نیروی انسانی پرورشی و مشاوره نسبت به دوره ابتدایی داریم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: وقتی آموزگار در کلاس نباشد کاملاً مشهود است، اما مربی اگر نباشد آنچنان مشکلی نیست چون معیار بر اساس مدرسه است عموماً مدارس این نیرو را دارند و شاید به تناسب جمعیت پاره وقت این نیرو را در اختیار داشته باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها