امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117749
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام صادقی دقایقی پیش در همایش روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور در مجتمع میلاد مشهد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام صادقی دقایقی پیش در همایش روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور در مجتمع میلاد مشهد برگزار شد اظهار کرد: امامت امام هادی (ع) از دوران کودکی آغاز شد و ایشان در مدت 33 سال امامت 20 سال را در حبس و زندان به سر بردند و به سختی ارتباط خود را با اصحاب خود برقرار می‌کردند.

وی افزود: زبان و کلام امام هادی (ع) طولانی و سرشار از معارف بود که یکی از این موارد زیارت جامعه کبیره بوده در حالی که سایر امامان معصوم چنین موقعیتی نداشتند که البته مهم‌ترین دلیل آن نیز ضعف‌های فرهنگی و اخلاقی دوران آن زمان بود.

صادقی با اشاره به برگزاری همایش روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور در مشهد اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش این است که افرادی که مسئولیت اصلی و مدیریت کارها را در دستگاه قضا برعهده دارند با امور فرهنگی این قوه بیش از پیش آشنا شده و در اقدامات خود این امور را مدنظر قرار دهند.

وی ادامه داد: در سه روز برگزاری همایش روسای دادگستری‌های سراسر کشور علاوه بر مطرح کردن موضوعات مختلف در حوزه‌های فرهنگی یک روز به مباحث نقد، نظرسنجی و پیشنهادات مدیران در قالب گفتمان دوستانه اختصاص داده شده است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با تاکید براینکه مسائل فرهنگی تنها در نماز، قرآن و احادیث و مطالب دینی خلاصه نمی‌شود خاطرنشان کرد: نگاهمان به مسائل فرهنگی این بوده که اگر در متن کار قضایی تشویق، تنبیه و جذب   وارد نشود کار این دستگاه عقیم است.

وی ابراز داشت: ما نمی‌خواهیم در دستگاه قضایی تجربه تلخ اسلامی ‌شدن دانشگاه‌ها که با تدریس برخی از دروس اسلامی می‌خواست صورت بگیرد تکرار شود. بدون شک زمانی امور دستگاه قضا فرهنگی می‌شود که در متن اصلی کار به مسئله فرهنگ، توجه جدی داشته باشیم.

صادقی با بیان اینکه باید نگاه اخلاقی و معنوی را به صورت حرفه‌ای داشت ادامه داد: این مسئله از مدیران قضایی آغاز می‌شود و زمانی تکامل پیدا ‌می‌کند که تعاملات خوب در این حوزه صورت گرفته و پیشنهادات کارشناسانه مدیران را در جهت رفع مشکلات مدنظر قرار دهیم.

وی اضافه کرد: قوه قضاییه به مباحث تعالی سازمانی، اخلاقی حرفه‌ای و پیوست فرهنگی توجه ویژه‌ای دارد و برای آن اهمیت خاصی قائل است و درخواست ما این است که نگاهی نقادانه داشته باشیم تا حرکت‌هایمان چاره‌ساز باشد چراکه اگر غیر از این‌ باشد، بدون شک راه به جایی نمی‌بریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر حفاظت اخلاقی لازم را نداشته باشیم، دچار لغزش و آسیب‌های شیطانی می‌شویم. لذا مسئولیت مدیریت دستگاه قضا بسیار سنگین است و باید مراقب باشیم که زیرمجموعه‌ها دچار خطا و لغزش نشود.

انتهای پیام/70005/س40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها