امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117759
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استانداری تهران اظهار داشت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با ...

نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استانداری تهران اظهار داشت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با سازمان جهاد کشاورزی استان تسهیلاتی برای کشاورزان در نظر گرفته شده است که از طریق جهاد کشاورزی به کشاورزان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به کمبودهای موجود در بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری در استفاده از آب باید برای جلوگیری از مصرف بیش از حد آب و افزایش راندمان بهره‌وری بدون کاهش سطح زیر کشت میزان تولید را افزایش دهیم.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: بیش از 90 درصد از آب استحصالی کشور به بخش کشاورزی اختصاص می‌یابد در صورتی که در استان تهران به دلیل کمبود منابع آبی سهم بخش کشاورزی از آب موجود تنها 40 تا 45 درصد است که این موضوع مشکلات عدیده‌ای را به وجود می‌آورد.

ترکی تصریح کرد: مهم‌ترین راه برای گذر از جبران کم‌آبی در بخش کشاورزی استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری است و زمانی که شیوه آبیاری از سنتی به نوین تغییر پیدا کند هزینه‌های آبیاری به غیر از سال اول تا 80 درصد کاهش می‌یابد.

وی گفت:‌ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با جهاد کشاورزی باید بیش از 70 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران تحت آبیاری تحت فشار قرار بگیرد.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: دولت به منظور حمایت از کشاورزان از اجرای طرح‌های نوین آبیاری برای اجرای هر هکتار آبیاری تحت فشار 40 میلیون ریال و برای هر هکتار آبیاری قطره‌ای 50 میلیون ریال تسهیلات به کشاورزان ارائه می‌دهد ضمن اینکه طرح‌های آبیاری نوین نیز به صورت رایگان برای کشاورزان انجام می‌‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها