امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117763
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صخره‌‌های مرجانی مانند حائلی مردمِ کنارِ ساحل را از امواج و طغیان آب در اثر طوفان حفظ

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صخره‌‌های مرجانی مانند حائلی مردمِ کنارِ ساحل را از امواج و طغیان آب در اثر طوفان حفظ می‌کند و از طرف دیگر به دلیل جذب ماهی برای اقتصاد محلی هم بسیار مهم هستند. اما جذب گاز دی اکسیدکربن و اسیدی شدن آب دریاها این ساختارهای ظریف و زیبا را در معرض خطر جدی قرار داده است.

«نل بنت»، فارغ التحصیل کالج سلطنتی هنر در لندن، بر روی راههای کاهش اثر آب‌های اسیدی در اطراف صخره‌های مرجانی تحقیق می‌کند.

وی  با پیدا کردن راه تازه گفت: می‌توان صخره‌های مرجانی ساخت که شامل مواد قلیایی نظیر کربنات کلسیم و کربنات سدیم باشد.

اگر این صخره‌های مصنوعی کنار صخره‌های مرجانی طبیعی قرار داده شوند، کم کم در آب حل می‌شوند، آب را قلیایی می‌کنند و از میزان اسیدی بودن آبِ مجاور صخره‌های طبیعی می‌کاهند.

بنت افزود: دست‌کم یکسال وقت لازم است تا این ایده تحت شرایط واقعی در طبیعت آزمایش شود.

به گفته کارشناسان که اسیدی شدن آب اقیانوس از شروع انقلاب صنعتی تا کنون 26 درصد افزایش یافته است و در مقایسه با 55 میلیون سال گذشته، به بیشترین مقدار خود رسیده است.

کارشناسان همچنین می گویند که اگر از میزان گازهای گلخانه‌ای به سرعت کاسته نشود، صخره‌های مرجانی موجود در مدت 100 سال از بین خواهند رفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها