امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117765
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت آمریکایی«SpaceWorks» روش جدیدی را برای ارسال انسان به سیاره سرخ ابداع کرده ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت آمریکایی«SpaceWorks» روش جدیدی را برای ارسال انسان به سیاره سرخ ابداع کرده است.

نشریه فرانسوی «Atlantico» با انتشار این خبر نوشت که در این روش نوین، انسان در حالت بی‌حسی خواب و یا به اصطلاح لتارژی قرار می‌گیرد.

لتارژی نوعی حالت گیجی و خواب آلودگی است؛ اختلال توجه به زمان و مکان، هشیاری بیمار کاهش یافته است ولی بیمار در کما نیست.

به گفته ابداع کنندگان این ایده، روش جدید این امکان را به ما می‌دهد تا سفر انسانها به مریخ را هم راحت‌تر و هم با هزینه کمتر انجام دهند.

اگر فضانوردان در حالت خواب سفر کنند، میزان آب و غذای مصرفی آنها تا 3 برابر و محیط و اندازه فضاپیما نیز تا 5 برابر کاهش می‌یابد.

در این روش، فضانوردان به مدت زمان 90 الی 180 روز یعنی تمامی مسافت سفر به مریخ به حالت خواب عمیق لتارژی قرار می‌گیرند.

خبرگزاری «ریانووستی» نیز در این رابطه نوشته است که به گفته دانشمندان، این حالت بدن بسیار شبیه به حالت خواب معمولی است و از طریق کاهش مصنوعی دمای بدن به کمک انتشار گاز مایع از بینی فرد به دست می‌آید.

به کمک این تکنیک جدید می‌توان دمای بدن انسان را در هر ساعت به میزان یک درجه کاهش داد.

هنگامی که دمای بدن به 32 درجه می‌رسد، انسان به حالت بی حسی بدن یا خواب لتارژی فرو می‌رود و می‌تواند مدت زمان زیادی را در این حالت سپری کند.

با نشست فضاپیما بر روی مریخ، انتشار گاز مایع در سیستم تنفسی فضانوردان متوقف شده و بلافاصله آنها را از این حالت خواب بیدار می‌کند.

براساس پایگاه خبری صدای روسیه، به گفته دانشمندان، برای اینکه فضانوردان بتوانند در این حالت به حیات خود ادامه دهند، غذا و مواد معدنی از طریق رگ وارد خون فرد شده و یک سیستم الکتریکی نیز باعث انقباض و انبساط ماهیچه‌های بدن شده و مانع از کرختی بدن می‌شود.

ابداع کنندگان این روش یقین دارند که به کمک این روش، فضانوردان می‌توانند فعالیت و تحقیقات خود را بلافاصله پس از فرود به سیاره مریخ آغاز کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها